به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 65
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    برو ورزش یوگا

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 مهر 95 [ 11:43]
    سطح
    30
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    25

تشکرشده 20 در 13 پست

Array
    یه سوال اگه همسر شما تغییراتی رو که ممکنه و شما دوست دارین تو ظاهرش انجام بده ایا حس شما تغییری میکنه؟من یه بار بهتون گفتم نزارین خانومتون بفهمن که شما چه حسی نسبت بهشون دارین.ولی الان به نظرم شاید گفتنش به طور محترمانه بد نباشه.ایرادهای ظاهری رو تا جایی که میتونن تغییر بدن عنوان کنید.من همسرم از لاغر بودنم خوشش نمیومد.با اینکه خیلی ادم تنبلی هستم اما هم باشگاه رفتن رو شروع کردم و هم تغذیه درست که تا حدودی این مشکل برطرف بشه.و اینکه الان بعد دوسال از زندگیم فهمیدم زیادیییی خوب بودن هم مورد جذابی برا یه خانوم نیست.منم مث همسر شما رفتار میکردم.بینهایت دوستش داشتم و اینو بهش نشون میدادم و اون اوایل حتی بیش از حد با هم تفاهم داشتیم. ولی الان دارم رو خودم کار میکنم تا عزت نفسم رو ببرم بالا .خوب بودن زیادی کار رو خراب میکنه.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 25 خرداد 03 [ 08:07]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,844

تشکرشده 6,831 در 2,389 پست

Array
    سلام آقای جوادیان

خوب هستید ؟

کم پیدایی عزیز ؟

به نظرم پیشرفت خوبی داشتی - کم کم داری موفق میشی ها !!!

.............

در نوجوانی همیشه دوست داشتم یه انگشتر جادویی داشته باشم ، که به تمام رویاهام برسم !!

وقتی که بزرگتر شدم - یه بنده خدایی بهم گفت : دوست داری به کجا ها برسی و چه لذت هایی را تجربه کنی !

اول من گفتم - بعدش اون گفت - یه خورده از حرف های خودم ناراحت شدم .

تصمیم گرفتم در ذهتم یه ایست و بازرسی درست کنم !!

به بعضی چیز ها اجازه ورود ندم - به بعضی چیزها اجازه بدم !!

دوست داری با هم تمرین کنیم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام دوستان عزیز.. نفس خانم عزیز هفته پیش برا خانومم رفتیم پوتین پاشنه بلند خریدیم و شد تقریبا همون قدی که من میخوام..الان وقتی با هم میریم بیرون و میبینم قدش اونیه که من میخوام حس خوشحالی میکنم.. ولی تو خونه همون روال قبلی میشه و قد کوتاهش میاد به چشمم..
    باشگاهم که فرستادمش زیاد فعلا فرقی نکرده..
    ازشم خواستم لباسهای شیک و تمیز بپوشه..
    همونطور که گفتم اخلاق و رفتار خیلی خوبی داره ولی مثل اون زنائی نیست که خیلی به خودش برسه.. البته تلاششو میکنه... به نوعی بگم چشم من از دیدن بدنش ارضا نشده ..چون چن بار چندشم شده و هنوزم اون نقاط و از بین نبرده..
    و وقتیم بهش میگم میگه تو خیلی ظاهر بینی
    اقای باغبان عزیز بله کمی بهتر شدم ولی با یه تلنگری دوباره بر میگردم سر خونه اول..اما با این فرق که تلاش میکنم خودمو برمیگردونم زود.. جهنمیه برا خودش این مدل زندگی کردن.. ولی چاره ای نیست فعلا دارم زور خودمو میزنم..

بله دوست دارم تمرین کنیم..بسم الله

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آقای جوادیان
    بهتون توصیه می کنم حتما و حتما در انجمن آزاد یک تاپیک بزنید و آنجا هم مشکلتون را بگید.
    برای این کار باید عضو انجمن آزاد بشین.
    شما که این قدر هزینه مشاوره های بیرون را کردین به نظر من ضرر نداره با مشاورین این سایت به صورت تخصصی تر مشورت بگیرین.
    بعد از اونجا به اینجا هم مطالب را منتقل کنید تا هم فکری کنیم.
    احساس می کنم که ما ها ممکنه درست برخی مطالب را نبینیم و بعضی مطالب هم در محیط عمومی قابل پرسش و قابل ذکر نیست. لذا خواهشا این کار را بفرمایید.

در مورد اینکه مدتی حالتون خوبه...
    و مشاوره هم ابراز امیدواری کرده ...
    شاید شما دارین روند رو به رشدی را می رین. یا شاید هم نه.ولی حتما همه جوانب مثبت و منفی را تو انجمن آزاد مطرح کنید.

اینکه بیرون با کفش پاشنه بلند حالتون خوب شده خب در منزل هم می تونید کفش پاشنه بلند براشون بخرید.و یا لژ دار که راحت تر باشه. صندل های بسیار زیبا. که اتفاقا خانمهای قد بلند از پوشیدنش همیشه محروم اند!(از این زاویه هم ببینید!)
    ورزش هم که پیگیری می کنند خیلی خوبه.

یه چیزی هم که به نظرم میاد اینه که گویا چون تصویر اولیه تو ذوقتون خورده الان اون تصویر براتون پاک نمیشه و تغییرات تدریجی خانومتون را نمی بینید. پس نمیشه انتظار داشت که ذهنیتتون هم عوض شه.(معمولا تغییرات تدریجی دیده نمی شن و آدم همون شکل اول تو ذهنش نقش می بنده. برای نمونه پدر و مادرها متوجه رشد بچشون نمی شن.ولی یه فرد غریبه که دیر دیر بچه را می بینه خیلی خوب متوجه میشه)
    شاید خوب باشه که یه مدتی ازشون دور باشین و بعد یه مدت ایشون را ببینید که تصویر قبلی پاک شده باشه و یه دفعه تغییرات خانومتون را ببینید تا به چشمتون بیاد.این طوری بیشتر به نظرتون زیبا می رسن.

و اینکه تو تهران من از کاربرای همینجا شنیدم که یه کارگاه هایی برای زنانگی و... گذاشته بودن که فکر کنم خوب باشه برای خانومتون.(فکر کنم قدیما خانم fariba-s می گفتند. mis-marjan عزیز سلام. از حضور دوبارت خیلی خوشحالم. اگر شما این موضوع یادتونه لطفا بگین)

و اینکه اگر می شد یه مشاوره دو تایی می رفتین و خود مشاور یه سری مطالب را بهشون منتقل می کرد و اینکه خودشون دنبال یه سری چیزها جدی تر می رفتن خوب می شد.

و یه نکته مهم اینکه بعضی ها می گن خانمتون بلد نیست مثلا ناز کنه و فلان...درسته ولی من از یه جهت دیگه هم می گم خب وقتی شما اول تو ذوقتون خورده احتمالا نتونستین اون ارتباط صمیمی و گرم را به وجود بیارین (که به نظر می رسه اوایل زندگی این کار مرد باشه. به خاطر شرم و حیای خانم) و در نتیجه خانومتون هم اون مسائل زن بودن و ناز کردن و فلان و بهمان در وجودش شکل نگرفته و یعنی کلا گرمایی نبوده که بخواد بروز بده و زندگیتون تو یه سیکل معیوب افتاده و این چرخه ادامه پیدا می کنه.(شما این طور فکر نمی کنید؟ )

فکر کنم باید از یه جایی این چرخه را کات کنید. ولی نمی دونم چه طوری...
    ولی به نظرم سعی کنید اول خانومتون را فقط یه دوست ببینید. آدم که از یه دوست نیاز جنسی نداره.داره؟
    بذارید بهترین دوستتون بشه. و باهاش شادی های دیگری را تجربه کنید(فعلا حواستون به نیاز جنسی نباشه). و حتی بیرون از منزل تفریحاتی داشته باشین. سعی کنید گرمای زندگیتون را ایجاد کنید.تو خونه بازی داشته باشین. پینگ پونگ،مار پله،اسم فامیل...و همسرتون را شاداب کنید و خودتون هم روحیتون خوب و شاداب بشه و سپس از همسرتون مطالب خاصتون را درخواست کنید(قدری مستقیم تر) تا او هم از جان و دل براتون انجام بده.

در ضمن الان شما مطمئنید که خانومتون شما را دوست داره؟ آیا اصلا فکرمی کنید خانومتون هم از نظر جنسی مشکلی نداره؟ برای خانمها که این مسائل فقط ظاهری نیست.و خیلی براشون محبت شوهر مهمه و اون حس. پس شاید خانومتون هم یه چیزهایی تو دلش داره و مثل شما بهتون نمی گه.... پس شاید خوب باشه که او هم درد و دلش را بگه.و هر دوتون به سمت برطرف کردن پیش برید تا او هم سر خورده نشه. یعنی مساله این نباشه که فقط او مشکل داره.مساله این طور عنوان شه که هر دوتون یه سری مسائل را بلد نیستین... این طوری راحت تر جلو می رین.

باز هم تاکید می کنم مشاوره تخصصی در انجمن آزاد یادتون نره. لینک زیر:
    انجمن آزاد - سئوالات خود را خصوصی با مشاور مطرح کنید، پاسخ خصوصی دریافت کنید.و گفتگوی آزاد در زیر انجمن های انجمن آزاد داشته باشید. (عضویت انجمن آزاد)

موفق باشید
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : پنجشنبه 19 آذر 94 در ساعت 23:59

6. 2 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

باغبان (جمعه 20 آذر 94), صبا_2009 (جمعه 20 آذر 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام خدمت مصباح الهدی عزیز.. والله راستش من مشکلی بابت پرداخت حق عضویت ندارم ..درسته کمی دستم این روزها بسته اس..اما برای درمانم مضایقه نمیکنم..
    ولی یه بار که به یه مشاور دگ مراجعه کردم و گفتن باید جدا بشید..دگ بدتر شدم و جز همین مشاور که تشویق میکنه ادامه بده و راهت درسته..دگ به مشاور دیگه ای نمیرم..
    بله از نظر افسردگیی و اضطراب دارم مسیر رو به رشدی رو میرم و از لحاظ ایجاد محبت هم دارم سعیمو میکنم ..ولی چیزی که باعث ترمزم میشه این فکر منفیه که هی مدام میگه تو میتونستی از این بهترشو پیدا کنی..تو از خانمت خیلی سر تری.. اینهمه دختر زیبا و قد بلند هس که تو داری خودتو با این همه بیماری قانع میکنی به این و غیره..
    خودمم میفهمم اینها همش منفیه ولی انقد برام تکرار میشن که حمله وحشت میاد سراغم و اضطراب میگرم و دگ عقل و منطقم از کار میفته..
    اینیکه گفتین چون تصویر اولیه تو ذوقتون خورده و براتون پاک نمیشه <همینطوره ..
    ایشون قبل از من خواستگارای خوبی داشتن ولی چون منو راحت پذیرفتن اون ارزشی که من باید براشون قائل باشمو پیدا نمیکنم..
    بعضی وقتا میشینم و فک میکنم چرا اسیر تفکرات منفی میشم ..یکم به خودم میام و خوبیهاشو تجسم میکنم و حالم بهتر میشه.. ولی باز یه دختری رو میبینم و روز از نو روزی از نو..
    جاهائی که دختر زیاد باشه با اضطراب میرم.. یا مغازه دختر خوشگل بیاد همینطور.. مسافرت همینطور..پارک همینطور..مهمونی خرید و غیره..
    در مورد دور بودن از همدیگه هم بهشون گفتم یکی دو ماه از هم دور باشیم تا همه چیز بخوابه و من خودمو پیدا کنم..
    خانمم ناراحت شد ..خودمم فک کردم اخه به خونواده ها چی بگیم .. نکنه فردا همه بفهمن و ابروم بره و این حرفا..
    فقط امیدم به اینه که بچه دار بشیم و ذهنم از خانمم پرت بشه رو بچه.. و کم کم فراموشم بشه.. ولی نمیدونم کار عاقلانه اییه یا نه..

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آقای جوادیان
    حقیقتا من واقعا دلم می خواد مشکلتون حل بشه.و برای همین می گم که انجمن آزاد مراجعه کنید.
    اما نظر خودم را هم خدمتتون می گم.

ببینید شما به قول خودتون راحت ازدواج کردین و من فکر می کنم دلیلش نه اینکه فقط این دختر براتون آسون گرفته باشه(چون به نظرم اگر یکم سخت می گرفت شما پاش شاید نمی ایستادین.درسته؟) بلکه دلیلش اینه که شما قبل از این خانم تجربیات خواستگاری های مختلف نداشتین. و همش فکر می کنید که وای من چه دخترای بهتری می تونست نصیبم بشه.
    آقای جوادیان شما ازدواج کردین و من نه. شاید چون من دخترم شما فکر کنید خیلی شرایط فرق می کنه ولی می خواستم بهتون بگم که من درگیر خیلی از فرایندهای خواستگاری شدم و همین جوری حرف نمی زنم.

ببینید من قشنگ می فهمم اینکه شما فکر می کنید سرترین یعنی چه.
    آدم وقتی می خواد شروع به فرایند خواستگاری کنه یه سری ایده آل ها و رویاهایی در سرش می پرورونه.
    می گه من می خوام فلان زندگی را داشته باشم... همسرم فلان باشه... هی به یه سری چیزها فکر می کنه و مخصوصا وقتی بقیه هم قبلا هندوانه زیر بغلش گذاشته باشند خودش را دست بالا می گیره.

من به عنوان یکی که این شرایط را داشتم بهتون می گم که واقعا فکر نکنید نفرات بعدی حالا قرار بوده چه آش دهن سوزی بشن. البته می دونم بعضی چیزها را آدم تا خودش لمس نکنه متوجه نمیشه.
    منم اوایل یه خواستگاری داشتم که از نظر خیلی مسائل شخصیتی و روحی و فکری وووو خیلی به هم می خوردیم.
    اما پدر من همش فکر می کرد من ارزشم خیلی بیشتره.حتی از نظر ظاهری خیلی من را بهتر از اون آقا می دید و به قول شما انگار من سرترم... خلاصه اون خواستگار قسمت نشد ولی واقعا در ادامه راه متوجه شدم که خیلی خیلی به سختی واقعا یکی پیدا میشه که از برخی نظرات هم کفو آدم باشه. یعنی من خواستگارای بهتر (البته از نظر چشم مردم) داشتم ولی اصلا به درد من نمی خورد که نمی خورد.... حتی باز هم پارسال دقیقا همین موضوع بهتر دیدن من توسط پدر جان تکرار شد... (البته تا بهتری را آدم تو چی ببینه)

شاید شما بگین خب من چون دخترم قاعدتا حق انتخابم کمتره و شما پسرین و حتما می تونستین مورد بهتر پیدا کنید و الان حسرت می خورین که ای کاش موارد بیشتری می رفتین و حتما یه دختر بهتر پیدا می کردین.
    آقای جوادیان به من اعتماد کنید.من فکر نمی کنم الزاما همچین اتفاقی میفتاد. آدم تا بعضی چیزها را حس نکنه نمی فهمه.ولی شما به من اعتماد کنید و باورتون بشه.اگر باورتون بشه انگار همون راه را که نرفتین را رفتین و خیلی از مسائلتون حل میشه.

یه مثال واقعی از پسر همکار مادرم براتون می زنم که خودم متعجب شدم...
    من خودم خیلی درگیر اینکه قسمت تو ازدواج یعنی چی شدم... چون واقعا تا حالا برای من ازدواجم قسمت نمی شد. یعنی فکر نکنید مشکلی بوده ها... شاید خیلی ها بهم بگن که تو سخت گیری و فلان.ولی آدم تا جای کسی نباشه واقعا متوجه نمیشه.

حالا بگذریم مادر من می خواستند قسمت را برای من توضیح بدن که من ناراحت نباشم و از حرف بعضیا ناراحت نشم....
    رفته بودیم روضه. یه دختری را به من نشون دادند.گفتند این دختر با پسر خانم فلانی ازدواج کرده.منم رفتم و تبریک گفتم و انصافا خیلی هم دختر خوبی بود. ولی باور کنید از نظر ظاهری خیلی خیلی معمولی بود.
    بعد مادر من گفتند که دو سه سال پیش این آقا رفته بوده خواستگاری این دختر... همه چیز هم حالا مطابق با همین خواستگاری سنتی داشته جلو می رفته. که پدر دختر مهریه 114 سکه برای این آقا می ذارن.
    و اینم بگم که این ها از اون مدل خانواده هایی بودند که خیلی مذهبی و مهریه فقط 14 سکه. خلاصه نه آنها قبول می کنند و نه این آقا پسر و خانواده اش. و "خیلی راحت" همه چی تموم میشه.

شاید اون آقا هم مثل شما فکر می کرده که خب چیزی که زیاده دختر خوب و نجیب. من می رم با یه دختری که زیباتر هم باشه ازدواج می کنم... خیلی از دخترا دلشون هم بخواد!
    خلاصه مادر این آقا پسر یه عالمه جا خواستگاری می ره.و مادر منم در جریان بودن... دو سه سال خواستگاری می رن هر بار به هر حال یه مساله ای بوده. یا مثلا دختره خیلی تحصیل کرده تر بوده. یا دیدن اصلا کسی نیست مهریه پایین قبول کنه. و اتفاقا دیدن که اوه اتفاقا چقدر بعضی دخترا سخت گیرند و پسر دسته گلشون را که براش چه آرزوهایی داشتند را خیلی ها نپسندیدن!!! یعنی این آقا طعم جواب منفی را هم چند بار شنید. علی رغم اینکه شاید خودش همچین فکری نمی کرد.

خلاصه کم کم به این نتیجه رسیدند که مثل اینکه همون مورد اول که جلو رفته بودند خیلی خوب بوده و قدرش را نمی دونستند... ولی خب خیلی براشون سخت بوده که برگردند و بگن ما مثلا بعد دو سه سال تصمیمون عوض شده!
    خلاصه دیگه دیدند ممکنه همون دختر را هم از دست بدن و به واسطه گفتند و واسطه هم در جریان بود که اتفاقا این دختر هم تو این مدت هیچ کس قسمتش نشده و با خانواده دختر مطرح کردند و دوباره آنها رفتند خواستگاری و قسمت شد.و الان ازدواج کردند. با اینکه دختر هم خیلی ظاهر معمولی داره. قدش هم کوتاهه اتفاقا. (پسر هم قدش بلنده.خلاصه از نظر ظاهر شاید پسر سرتره.(اما از یه جهتایی هم نه.مثلا اخلاقی دختر )و اینم بگم مادر پسر بسیار زیبا و خب شاید هم خود مادره دلش عروس زیبا می خواسته)

این داستان چند تا نکته داشت:
    پسر با یه سخت گیری کوچک جا زد و اون ازدواج کنسل شد. چرا؟ چون دفعه اولش بود و فکر می کرد حالا بقیه دخترا چه قدر عالیند.
    شما هم احتمالا یه کم براتون سخت می گرفتند مثل این آقا می رفتین و پشت سرتون هم نگاه نمی کردین.درسته؟

نکته دیگر اینکه پسر بعدا خودش طعم خواستگاری های مختلف را چشید و واقعا به همون معیارهای عالی اون دختر پی برد که مثلا به همین راحتی خانواده مومن و حالا مطابق با شرایط خودش تو این زمونه پیدا نمی شه.و معیار سرتر بودن را به واقع لمس کرد که این دختر چقدر به اون دخترا اتفاقا سرتره!

و بعد با پذیرفتن شرط پدر دختر جلو میاد و قبول می کنه. که اینجا هم خب یه سری سختی شکستن غرورش را می کشه. و شکستن غرور خب برای آقایون خیلی سخته.ولی ببینید چقدر براش ارزش دختر و خانوادش مسجل میشه.
    الان هم ازدواج کردند و خیلی خیلی خوشبختند.

آقای جوادیان شما فکر کنید جای همون پسر می بودین و بعد پدر خانومتون یکم سخت می گرفت و شما هم می رفتین. اون وقت خانومتون با یکی از همون خواستگاراش ازدواج می کرد. و شما هم دختر مورد نظرتون را پیدا نمی کردین. اون وقت ببینید چقدر دلتون می سوخت؟
    این آقا شانس آورده بود که تو اون دو سال اون دختر با کس دیگری ازدواج نکرده...ولی ممکن بود...

الان شما فکر کنید مثلا طلاق بگیرید. خب؟
    بعد همین خانومتون با یه پسر دیگه ازدواج کنه... و شما هنوز در پی دختر مورد نظر باشید. اون وقت چه حسی پیدا می کنید؟ نمی گید حیف شد؟
    اصلا فکر کنید این دختر را بهتون نمی دادند یا شما نمی پسندیدین. بعد یه ماه دیگه می فهمیدین که با یه پسر دیگه ازدواج کرده.دلتون نمی سوخت؟
    اصلا به این فکر کنید که یکی از همون دوستانتون تو دلش بگه خوش به حال فلانی.کاش من زودتر پا پیش می ذاشتم... شاید این دختر برای من می شد...
    شما تو خانواده ها نیستین... بعضی ها واقعا حسرت چنین دختری را می کشند. اون وقت شما دارین و قدرش را نمی دونید؟

اینکه خانومتون خواستگارای زیادی داشته یعنی همین! یعنی اینکه شما لازم نیست هی بگید به من راحت دادنش پس من برا همین ارزشش را ندونستم. یا من حتما از اون سرترم!!!. نه! همین که کلی خواستگار داشته یعنی همه موارد بالا به صورت فشرده. این یعنی اینکه به راحتی به دستتون نرسیده.ولی شما متوجه سختیش نشدین(چون مدل این سختی فرق می کرده). یعنی در جریانش نبودین که متوجه بشین.خب عیب نداره. الان متوجه شین. الان که براتون توضیح دادم متوجه شین که خانومتون آرزوی خیلی از مردهاست. از کجا می دونید؟ شاید یکی از خواستگارای قبلی خانومتون حتی الان داره به شما حسودیش میشه!!! و میگه ای کاش به من جواب مثبت می داد.

مشکلتون اینه که شما خودتون را سرتر از ایشون می دونید.(البته تا سرتر بودن را تو چی بدونید) ولی این را هم بدونید خواستگاری رفتن همین جوری نیست... مطمئنا شما یکم تو این ورطه پا پیش می ذاشتین می دیدین خیلی از دخترا که شاید شما می پسندیدین بهتون جواب رد می دادند!!!

آقای جوادیان شغلتون را عوض کنید.
    می دونم به مشکل می خورید ولی اگر عوض کنید کلی از مشکلاتتون حل میشه و مطمئنا خدا خودش براتون جبران می کنه. به نظرم اولویت بندیتون را باید تغییر بدین. الان خسارتی که از شغلتون می بینید بیشتر از خسارتیه که از عوض کردن شغلتون خواهید دید. این طور نیست؟

این را هم بهتون بگم که خیلی از دخترها با شغل شما مشکل دارند و اگر خواستگاری هر دختری می رفتین قبول نمی کرد. من خودم واقعا قبول نمی کنم!
    و فکر می کنم این تیپ شغل های مربوط به زنان که خیلی توش زیبایی بولد هست را باید خانمها برعهده داشته باشند تا خودشون با خودشون در ارتباط باشند. هم شغل شما و هم شغل پوشاک زنانه که باید خانمها درش شاغل باشند نه آقایون...

و اینکه لطفا فعلا به بچه فکر نکنید. راستش به عروسی هم نباید به این زودی فکر می کردین.ولی دیگه لطفا زود سراغ بچه نرین.

امیدوارم یکم عمیق تر خودتون را جای مواردی که بالا خدمتتون عرض کردم بذارید و این بار همسرتون را تو دلتون سخت به دست بیارید...
    ان شاالله شدنیه.
    موفق باشید

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

ویرایش توسط مصباح الهدی : جمعه 20 آذر 94 در ساعت 17:29

9. 4 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

saeeded (شنبه 21 آذر 94), فدایی یار (جمعه 20 آذر 94), باغبان (جمعه 20 آذر 94), صبا_2009 (جمعه 20 آذر 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام دوباره به شما خانم مصباح الهدی..پوزش بنده رو از اینکه فک کردم آقائید بپذیرید..
    ممنون از متن بلند و خوبتون کهخ حوصله به خرج دادید و نوشتید..من دفعه اولم نبود خواستگاری..یه چن جائی رفته بودم.. یکیش قیافش باب میلم نبود..یکیش زیادی مذهبی بود .. (البته خودم مذهبیم نه زیاده از حد) و یکیشونم که اصلا اخلاقش خوب نبود ..یه چن تائی رو هم تو نت اشنا شدم که دیدم تو باغ ازدواج و اینا نیستن و ول کردم..
    والله همه صحبتاتونم صحیح و درسته..
    من در مورد خانمم خیلی چیزارو عوض کردم تو ذهنم .. و خیلیاش برام عادی شده..
    دگ زیاده از حد در این باره نوشتم.. میخوام راهکار هائی رو که منجر به کشش و ایجاد محبت سمت خانمم میشه رو پیدا کنم و مو به مو عمل کنم..
    انشالله فرجی شد.. صب تا شب بیرون داخل سر نماز موقع خواب تو هیئت و هر جا دارم از خدا میخوام کمکم کنه.. شما هم برام دعا کنید .. و راهکارهائی رو که به ذهنتون میرسه بنویسید..
    یه خانمی قبلا اینجا برام نوشته بودن.. برام مفید بود ..
    درباره شغل هم که نوشتم قبلا واقعا دوست دارم عوض کنم..اما خیلی بدهی دارم و بات این اوضاع کشور کار پیدا نمیشه ..

11. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

مصباح الهدی (شنبه 21 آذر 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آقای جوادیان
    خب خدا را شکر که بعضی موارد را قبلا تجربه کردین. حتی یه نکته خوب که تو این پستتون خوندم این بود که حتی به یک دختری به خاطر ظاهر جواب منفی دادین! پس این نشون می ده که خانوم خودتون به لحاظ کلی در ابتدا براتون تا حدی دلنشین بودند. درسته؟ این یعنی ایشون از موارد قبلی بهتر بودند و شما ایشون را به موارد قبلی خیلی هم ترجیح می دین!
    آقای جوادیان شما خواهر دارین؟ با خواهرتون در این مورد صحبت کردین؟ یا مادرتون و نظر آنها؟ (می خوام بدونم از نظر بقیه به صورت کلی خانومتون در چه حد هستند و شاید شما بعدا یکم روشون حساس شدین.

بسیار عالی که قبلا مواردی داشتین.چقدر خوب که متوجه شدین دختر به خوبی خانومتون کمه و پیدا کردنش سخت.اما مشکل اینجاست که چون همیشه شما جواب رد دادین فکر میکنید اگر موارد بعدی را هم می رفتین همین طور می شد.و فقط شما جواب رد می دادین.و اینجا انتخاب کننده فقط شمایید.
    ولی من می گم این طور فکر نکنید. خیلی از دخترها به خوبی خانومتون شما را قبول نمی کردند(.البته می بخشید که رک می گم. ولی من خودم دخترم) و خانومتون که شما را قبول کرده حتما خیلی معیارهای عمیق تری را تو شما بررسی کرده و اصلا همین جوری نبوده. همون شغل شما عامل جواب منفی برای خیلی از دخترهای مذهبی هست. و تو این اوضاع همچین دختری بهتون جواب مثبت داده جای شکر داره.و اینکه واقعا خودتون هم می گین که شما نمی تونید تو این شرایط اقتصادی شغلتون را عوض کنید. ولی ببینید خانومتون ظاهرگرا نبوده و خواسته بیشتر شما را بشناسه.
    من خودم می گم آقا پسرها باید یه چند جا خواستگاری برن و جواب منفی هم بشنون تا وقتی همسر آیندشون آنها را برای خودشون دوست داشت؛ قدر همسر آیندشون را بدونند.
    الان همسر شما که شما را برای خودتون دوست داره این محبتهاش ارزشمنده واقعا.

در مورد اینکه می فرمایید خیلی چیزها را تو ذهنتون عوض کردین بسیار عالی... خیلی خوبه... پس اگر چنین روند رشدی داشتین مداوم به نیمه خالی لیوان فکر نکنید. همون نیمه پر لیوان را ببینید و مسیرتون را با امیواری ادامه بدین... به نظر من که خیلی خوب بوده.
    حتی تو پست قبلیتون که گفتین بیرون خانومتون کفش پاشنه بلند می پوشند دیگه از قدشون راضی هستین این نشون می ده که خیلی وضعیت حاد نیست. حتما در منزل هم میتونید چنین تدبیری بیندیشید. این خوبه!

در مورد ایجاد محبت سمت خانومتون دقیقا متوجه منظورتون نشدم. منظورتون اینه چگونه خانومتون بیشتر شما را دوست داشته باشه؟ یا شما ایشان را؟
    خانومتون چقدر در جریان ماجرای شما هستند؟
    آیا ایشان هم با مشاوره صحبت کردند؟
    چقدر خوب می شد بعضی از کارگاه های ازدواج مربوط به خانمها را می رفتند.
    آقای جوادیان من تو تاپیک قبلیتون یه سری تاپیک معرفی کرده بودم. یکیش خوب بود. آنها را خوندین؟

من پیشنهاد دیگری که براتون دارم اینه که تاپیک زیر را با دقت بخونید(به خصوص توضیح پست 6):
    شیرینی نامزدی را حفظ کنید
    لینکی که در پست اول داره را چون از یه سایت دیگه هست به همسرتون می تونید نشون بدین و با هم مطابق با اون پیش برید.
    این روند به نظر من مزیتش این هست که هردوتون می تونید خواسته هایتان را در قالب بازی عنوان کنید و این طور نیست که برخورنده باشه و حالت امر و نهی نداره.

این طوری می تونید خواسته های خودتون را از همسرتون راحت تر بخواهید. و او هم همین طور....
    من فکر می کنم این طوری راحت تر می تونید به خواسته هاتون برسین.
    در ضمن بعضی از مطالب را حتما عنوان کنید.مثلا در منزل دمپایی پاشنه بلند بپوشند.این اصلا بد نیست.خب حتما بگین.اصلا خودتون براش هدیه بگیرین.چرا تو دلتون نگه می دارین. اصلا تا حالا چقدر موفق بودین که خواسته هاتون را به خانومتون انتقال بدین؟
    این را هم بگم مثلا خانومتون که از ورزش میان حتما خیلی با روی باز باهاشون صحبت کنید. یه جورایی تشویقش کنید... ورزش امروز خوب بود؟ مثلا چقدر خوب داری پیشرفت می کنی و ...
    تو تاپیک قبلی هم دوستان یه نکته هایی در مورد نوع ورزش گفتند. نمی خواد بعضی چیزها را تو خودتون حتما سرکوب کنید! با رفتن به متخصص خیلی خوب کاملا قابل درمانه.مثلا ترک پاشنه پا.من براتون پرسیدم کرم اوره ده درصد ثمین خیلی خیلی زود اثر می ذاره.خب این را برای خانومتون خودتون بخرید و مثلا منتظر نباشید تا او خودش اهمیت بده.خودتون براش اول بخرید بعد با لحن خوب ازش بخواین.مثلا بگید برات نگران شدم.
    یا خیلی از دستگاه ها برای بعضی نواحی موضعی موجوده که سریع تر سلولیت ها را از بین می بره که با مراجعه به متخصص خوب زودتر به مقصد می رسین.که البته بعضی باشگاه ها هم دارند.شما اگر به خانومتون بگید حتما خودشون تو اینترنت سرچ می کنند و متوجه خیلی مسائل می شن. الان علم خیلی پیشرفت کرده اگر بخوان می تونن. فقط خیلی مهمه که شما مشوقشون باشین و یه جوری نگید که تو ذوقشون بخوره. اما اگر هم نگید ایشون متوجه نمی شن و از کجا بدونند که دقیقا باید چه کاری انجام بدن؟
    پس یه چیزی را تو دلتون هی نگه ندارین و هی روش فکر نکنید چون براتون بزرگ میشه. به جاش از راهش وارد بشین و حلش کنید.

اگر می خواین یه سری خلاقیت برای شاد کردن محیط زندگیتون داشته باشین و ایده های خوبی بگیرین و یکم از این فضا خارج بشین پیشنهاد می کنم کتاب های این پست را بگیرین:
    و اینکه آیا به تاپیک زیر سر زدین؟
    خاطرات قشنگ و عاشقانه من و همسرم ( 2)

دیدین بچه ها چقدر ایده های خوبی برای گرم کردن زندگیشون دارند؟ و چقدر از بعضی چیزهای ساده شاد می شن و چقدر چیزهای زیبا تو زندگیشون می بینند؟که هیچ کدوم هم به ظاهر ربط مستقمی نداره.
    به نظر من "حتما " یه نگاهی به این تاپیک بندازید. تو زندگیتون حتما چیزهای زیبای خیلی بیشتری هست که متوجهش نیستین. کلی خاطرات خوب هست که خودتون می تونید فقط بسازید.
    مطمئنم اگر با هم یه سری خاطرات شیرین بسازید خیلی روی روحیتون اثر مثبت می ذاره.خیلی نگاهتون به زندگی فرق می کنه.
    ابعاد زیبای زندگیتون را هم ببینید. امیدوارم این بار پستهای شما را تو این تاپیک بخونیم. اصلا همین که خودتون بتونید یه نکته مثبت را تو همین تاپیک بالا بنویسید خودش شما را سر ذوق میاره و خودش نیروی محرکه ای براتون میشه. امتحان کنید. لازم نیست خیلی خاطره عجیبی باشه. نوشتن خیلی براتون موثره! حتما نکات مثبت را بنویسید. آن هم با حس خوب!خودش رو ذهنتون اثر مثبت می ذاره.

یه نکته مهم که جا داره راجع به اون تاپیک بگم اینه که: فکر نکیند نویسنده اون پستها چقدر همیشه زندگی خوبی داشتند. برخی هاشون زندگی هاشون واقعا به بن بست خورده بوده و حتی به مرز طلاق رسیده بودند اما با دیدن زیبایی های زندگی تونستن زندگیشون را زیبا کنند و باوجود اینکه حتی من در جریانم بعضیاشون هنوز درگیر برخی مشکلات با همسرشون هستند ولی میان و یه خاطره خوب می گن. اونم از یه چیز کوچیک...که به ظاهر کوچیکه اما این قدر خوشگل تعریف می کنند که ....

موفق باشید

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

ویرایش توسط مصباح الهدی : شنبه 21 آذر 94 در ساعت 10:20

13. 2 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

نیکیا (شنبه 21 آذر 94), باغبان (شنبه 21 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 21 آذر 94 [ 10:51]
    سطح
    17
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 65 در 33 پست

Array
    برادر جان اشتباه پشت اشتباه!!!!!!!!! کی می خوای درس بگیری از آنچه تا امروز انجام دادی ؟ ابتدا تکلیف خودتو با این ازدواج عجولانه و سرسری که معلوم نیست با چه انگیزه ای انجام دادی روشن کن . شما با هر تصمیم اشتباه افراد بسیاری را به دام و چالش می کشونی که کاملا بی گناهند و آنها هستند که تاوان ندانمکاری شما رو می دهند. با اینهمه توصیه و مشاوره باید ابعاد مشکل فعلی شما روشن شده باشه و یک تصمیم عقلانی بگیری. به یک رو انپزشک مراجعه کن و برای وسواست درمان شو . با خیالپردازی و انشاالله ماشاالله گفتن کاری پیش نمی بری و دیگرانو در مشکلات جدید خودت غرق می کنی. هنوز تکلیف زندگیت با این ازدواج غیر عقلانی روشن نشده به فکر بچه دار شدن و سرگرم شدنت با او افتادی. خودت می دونی که دوران بارداری بارداری چه به روز خانمها میاره اونوقت تو با این تغییرات ناخواسته خانمت و احتمالا بدتر شدن وضعیت چکار می کنی؟ شما در لحظه تصمیم می گیری و به عواقب کارت بی اعتنایی . لطفا تا زمانیکه که صد در صد مشکل فعلی رو حل نکردی به فکر فرزند نباش چرا که در آن صورت به احتمال قوی مشکل شما چند برابر میشه و یک انسان بی گناه قربانی ندانمکاری شما خواهد شد. از خدا می خوام که هیچ بنده ای را گرفتار افرادی مثل شما نکنه

15. 2 کاربر از پست مفید رهدخت تشکرکرده اند .

Salam :D (شنبه 21 آذر 94), نیکیا (شنبه 21 آذر 94)

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)