به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 شهریور 91 [ 22:24]
    سطح
    15
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 8 پست

Array

دوستی با چند پسر! همزمان

سلام من توی لینک زیر از مشخصات خودمو وضع خانواده ام گفتم. http://www.hamdardi.net/thread-21446.html
    راستش یه خواهر دارم که از وقتی 17 سالش بود (الان 20 سالشه)شروع کرد به دوستی با پسر های دور و برش. هر چی گریه و التماس کردم گوش نکرد به پدرم هم گفتم تغییری ایجاد نشد با اینکه پدرم مذهبیه.
    من اصلا اهل این چیزا نبودم تا 25 سالگی این چیزا رو نمیفهمیدم. پس درک درستی از رفتاراش ندارم!
    تقریبا یه 6 ماهی میشه که دیگه زده به سیم آخر ...
    توی چت روم دوست پیدا میکنه قرار ملاقات میزاره تلفن میده دیگه از پسش بر نمیام میترسم به پست آدم بی خودی بخوره و بلا سرش بیارن.
    در کنار همه اینا هم یه دوست پسر ثابت داره که ماهی یه بار میبینتش. میگه میخوام تورش بزنم پسره بچه بدی نیست اما تازگیها فهمیدم رابطشون یه کم از چیزی که من فکر میکردم پیشرفته تره! پسره مسلمون نیست پس نمیتونه بیاد خواستگاری. خیلی هم پسرا اذیتش کردن افسردگی گرفته خود کشی کرده اما توبه نمیکنه . تو رو خدا بگین چیکار کنم؟

2. 2 کاربر از پست مفید سپیده دم تشکرکرده اند .

سپیده دم (سه شنبه 23 اسفند 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

RE: دوستی با چند پسر! همزمان

سپیده عزیز سلام

فکر کنم تا خود خواهرت تمایل به ترک رفتارش نداشته باشه بهبود کند پیش بره

بهتره شما انگیزه ترک این رفتار بهش بدی

نقش مشاور حضوری میتونه خیلی کمک کننده باشه

متاسفانه ادامه این رفتار کاملا به ضرر خواهرته

امیدوارم حل بشه

4. 4 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 12 فروردین 91 [ 09:09]
    سطح
    15
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 127 در 28 پست

Array

[align=justify]سلام سپیده جان،

خیلی خوشحالم که اینقدر به فکر خواهرتی

عزیزم تا می تونی بهش محبت کن. و بهش اعتماد به نفس بده.

اینکار رو هم از صمیم قلبت انجام بده.

یعنی خوب بهش دقت کن، و ویژگی های مثبتش رو کشف کن. اونوقت به بهانه های مختلف نشونش بده که به اون ویژگی ها توجه داری.

باورش داشته باش و بگذار باور کنه که براش خیلی احترام قائلی.

روی رفتارهاش زوم نکن. یعنی مستقیما بهش امرونهی نکن. که مثلا اینکار تو خوب نیست یا ...

در عوض سر فرصت مناسبی بگو مثلا فلان دختر (که رفتار مشابهی داره) رو قبول نداری. اما این حرف ها رو زیاد تکرار نکن.

در کل بهتره که غیر مستقیم روش کار کنی. اینجوری احتمال موفقیت بیشتره.

بهش کمک کن به زندگیش هدف بده.

باید هنر به خرج بدی، با ظرافت، پیچ و تاب های روحیه و شخصیتش رو شناسایی کنی، و بر همون اساس پیش بری.

علایق و روحیاتش رو شناسایی کن که بتونی درست عمل کنی و بصورت غیر مستقیم به راه درست سوقش بدی.

یادت باشه که با نصیحت و امرونهی کردن ممکنه نه تنها جواب نگیری، بلکه بیشتر هم ازت فاصله بگیره.

اگه حرفت رو گوش نکرد و راه خودش رو رفت، جبهه نگیر. تحملش کن و فاصله بین قلب هاتون رو کم و کمتر کن، تا اونقدر بهش نزدیک بشی که در موقع لزوم بهت تکیه کنه و بتونی بهش کمک کنی.

مطمئن باش یه مشکلاتی تو زندگیش داره که باعث این رفتارها می شه، پس درکش کن، تا بتونی بهش نزدیک بشی و کمکش کنی
    [/align]

6. 5 کاربر از پست مفید آسو تشکرکرده اند .

آسو (دوشنبه 22 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 8 پست

Array

باور کن آسوی عزیز انقدر از این شاخه به اون شاخه میره که نمیدونم چیکار کنم؟
    پارسال کلاس نقاشی ثبت نامش کردم خیلی با استعداده اما نصفه ولش کرد.با هم ورزش رفتیم اما ولش کرد.اگه از بابام خجالت نمیکشید درسشم ول میکرد.
    ما با هم خیلی خوب بودیم الان هم هستیم. اما همش بهم سر کوفت میزنه که من توانایی ارتباط ندارم و این قضیه به اون مربوط نیست.
    من سعی میکنم درکش کنم اما فکر میکنم این قضیه باعث شده لوس بار بیاد دیگه نمیدونم باید چیکار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 16 مهر 91 [ 11:41]
    سطح
    16
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    تشکرها
    34

تشکرشده 34 در 16 پست

Array

سام عزیزم ....
    قبل از ترک این رفتار از خواهرت باید ببینی چرا به مداومت در این کار تمایل نشون میده؟
    این اقایون چی بهش میدن که نمیتونه ترک کنه؟
    توی این ارتباط ها دنبال چی هست که دوستی با یک نفر نمیتونه راضیش کنه....
    آیا از نظر عاطفی کمبودی حس میکنه؟
    آیا احساس تنهایی میکنه؟
    بنظر من خواهر شما اعتماد به نفس کمی داره و توی این ارتباط ها دنبال تحسین میگرده :R چیزی که هر چی ارتباط بیشتر میشه نتیجه کمتری بدست میاره ... شما میگی رابطش با 1 آقایی ثابت هست اما هنوز اون آقا هم نتونسته ایشون رو واسه خودش نگه داره پس در مورد اون آقا هم باید بگم که جای نگرانی(فعلا ) نیست ....
    باید روی خصوصیات خواهرت و کمبوداش بیشتر زوم کنی (البته نه به شیوه ای که اون حساس بشه فقط در حدی که تا حدودی بفهمی دنبال چیه)
    تا حالا در مورد دوست پسراش ازش پرسیدی ؟ ببین الن سما هر چی بگی نکن خوب نیست اون گوش نمیده چون دلیلی نمیبینه پس بنظر من شیوه ات رو بجای نهی کردن تغییر بده .. مثلا ازش بخواه در موردشون باهات صحبت کنه بعد بهش بگو فکر کنم فلانی این اخلاقش از این یکی بهتره یا فلانی اینطور که میگی این ضعف تو برخوردش دیده میشه یا مثلا ازش بپرسی که از کدوم کار فلانی خوشت میاد از کدوم بدت اینکار 2 خوبی داره 1. تو رو دوست خودش میدونه و کاری رو قایمکی نمیکنه و اینطوری شما اطلاعات بیشتری در مورد ارتباطات ایشون و حتی خواسته هاش دستت میاد 2. میتونی ضعف طرف مقابل خواهرت رو به عنوان نفر سوم از جانب 1 دوست بهش نشون بدی و به اون هم یاد بدی که طرفش رو تجزیه و تحلیل کنه و ارزش خودش رو بالا ببره
    اگه بیشتر از خواهرت بدونی بهتر میتونی این رفتارش رو تغییر بدی و بفهمی دنبال چیه و این ارتباطات رو کات کنه
    از خواهرت بیشتر بگو ....

9. 2 کاربر از پست مفید همتا تشکرکرده اند .

همتا (سه شنبه 23 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 8 پست

Array

همتای عزیز در مورد اعتماد به نفسش درست میگین اعتماد به نفسش کمه کمبود محبت هم ضمیمه اش کنین. راستش من تا جایی که در توانم باشه بهش محبت میکنم در مورد چن تا از پسرای قبلی با من حرف زد و یهو همشون غیب شدن معتقده من نحسم و اگه با من حرف بزنه اونها رو از دست میده. پس در مورد پسرا فقط گاهی وقتها از دهنش در میره و یه چیزی میگه.
    جالبه که یه سریهاشون واقعا اذیتش میکنن اما بازهم دوستشون داره من که از این رفتار سر در نمیارم.
    به همه شون هم میگه تک فرزنده و اگه مجبور شه در موردم حرف بزنه من مادرش هستم دختر خاله اش یا یه دوست فضول صمیمی و این آزارم میده.
    به نظر شما چیکار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 91 [ 21:17]
    سطح
    18
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    230

تشکرشده 231 در 82 پست

Array

خواهر شما نياز به درك و توجه بيشتر داره چون يادم مياد كه در تاپيك قبلي ات گفتي كه مادرتون رو از دست داديد. و خب ايشون سن كمتري از شما دارند و هنوز جاي خالي مادر براي ايشون دردآوره و به دنبال رفع خلا عاطفي اش هست.

اول بايد اعتماد خواهرت رو به خودت جلب كني و صريحا از رفتارهاش انتقاد نكني يعني اينكه در برابر دوستي هاي متعدد ايشان در جبهه مقابل نگيري و باهاش همدردي كن از اينكه دركش مي كني.

معمولا كساني كه خودشون درگير روابط دوستي و روابط عشق و عاشقي هستند فكر مي كنند كه بقيه درك درستي از اونها ندارند و شما هم ميگي كه خواهرت حرفت رو قبول نداره چون از اين روابط نداشتي. نيازي نيست كه شما حتما تجربه اين روابط رو داشته باشي با رفتارت نشون بده كه اين روابط رو تا حدي طبيعي مي دوني تا بتوني كم كم به خواهرت نزديك بشي و بعد به طور غير مستقيم با تشويق هاي درست اين رفتار غلط رو در ايشون از بين ببري. البته گفتن اين حرف خيلي ساده است و كار تو هم سختتر خواهد بود چون بايد نقش مادرت رو در قبال خواهرت انجام بدي تا كم كم مشكلش حل بشه.

براي حل مشكلت اين خيلي مهمه كه خواهرت به شما اعتماد كامل داشته باشه.
    موفق باشي گلم

12. 4 کاربر از پست مفید صنم_64 تشکرکرده اند .

صنم_64 (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 91 [ 00:12]
    سطح
    14
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

تا خود خواهرتون نخواد تغییر کنه هیچ کمکی نمی تونی بهش بکنی.ببخشید... اما شما فقط می تونی راه های پیش رو را نشونش بدی.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 مرداد 91 [ 19:56]
    سطح
    17
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    217

تشکرشده 219 در 79 پست

Array

یه دختر که چند تا دوست پسر داره تو سن 20 سالگی!چرا؟

جالب این که اذیتم میشه ولی بازم دنبالشه،تا حالا این سوالو از خودت پرسیدی ،اصلا تا حالا خودتو جای خواهرت گذاشتی؟

دختر خوب قرار نیست تجربه داشته باشی تا اونو راهنمایی کنی شما خودت ،وقتی یکی میگه دروغ نگو ،در حال که خودش آدمه دروغگوییه به حرفش گوش میدی ؟نه !مسلما گوش نمیدی

شما درک درستی از رفتارش داری وگرنه نمی گفتی که این روابط براش خطرناکه ،و اگه درکه درستی نداری پس چه جوری می تونی به خواهرت کمک کنی ! در واقع شما نباید نقش مادرانه یا معلمانه به خودت بگیری تنها خودت باش خواهر و دوست این جوری بهتر میتونی خواهرتو درک کنی و اون هم بیشتر روی تو حساب باز کنه. بچه ها از کمبود محبت و توجه و اعتماد به نفس ،حرف زدن ،فکر کنم دیگه حرفی برا گفتن نمونه.

به نظرم باهاش حرف بزن نه طوری که فکر کنه تو عاقل تری بهتر میدونی نه !یه جوری زیرکانه خواهرتو به حرف بکشون نزار زیاد درباره ی دوست پسراش باهات حرف بزنه این اونو گستاخ میکنه و تشویق به این که پس زیادم مهم نیست ،همین جا وایسیم جمله زیادم مهم نیست فکر کنم دقیقا خواهرت این عقیده رو پیدا کرده که زیادم مهم نیستا دوستی با پسر و این که منتظره تا ضربه نهایی رو بخوره یه جورایی با خودشم لجبازی میکنه ،پس این قضیه رو براش مهم کن، نزار این قضیه براش عادی تر بشه ، نه جوری که اون بهت حمله کنه و دوباره لجبازی کنه ،سرزنشش نکن دختر خوب لوسشم نکن بزار بزرگ شه یه خرده با جسارت و محکم تر باهاش برخورد کن بزار تو رو جدی بگیره و بفهمه که از خواهر ضربه خوردن خیلی بهتره ،پس ضربه نهایی رو تو بهش بزن.

این که از این شاخه به اون شاخه میپره و هیچ کدومو دنبال نمیکنه نشون میده سرگردونه ،کمکش کن تا بتونه دنبال چیزی بره که اونو به هدفش برسونه و نزدیک کنه تا از ادامه دانش لذت ببره.
    و یه چیزه دیگه تورو خدا نزار چت کنه چه برسه با اونا قرارم بزاره ،میتونم بگم بدترین روش برا از بین بردن خودشه.میدونی این دوستی ها و چت کردن ها برا خواهر شما جنبه تفریح پیدا کرده و داره یه جورایی به این ها معتاد میشه ،یه ادمه معتادو که یه شبه ترک نمیدن ،اصلا شدنی نیست،پس به قول معروف گاماس گاماس
    اول از خودش باهاش حرف بزن بزار خودشو بشناسه الان خودشو دسته کم گرفته نیاز داره اون پسرا تاییدش کنن اونایی که خودشونم نمیدونم کی ان بهش بگو برا تایید گرفتن بره سراغ از خودش بالا تر و بهتر

دوم حالا داره کم کم عاقل میشه بهش ایمان داشته باش که میتونه خودشو تغییر بده و این حسو بهش منتقل کن ، و این که اصلا خواهر شما از اول کمی اعتماد به نفس داشته و کم کم با دوستی با اون پسرا این ویژگی رو از دست داده پس تو بهش کمک کن تا دوباره اون ویژگی رو تقویت کنه

سوم از خطرات و اتفاقای بدی که به عینه در اطراف میوفته باهاش حرف بزن از این که ته خط تو میمونی و یه دله شکسته درست مثل ریتم همه اهنگ های غمگین و جوری رفتار کن که متوجه اش کنی که میدونی که اون از این نتیجه خبر داره و تو داری یاداوری میکنی.

چهارم بهش فرصت بده تا خودشو تغییر بده و کمکش کن و تو این راه همراهیش کن
    این تنها نظر شخصیه منه درست و غلط شو نمیدونم

15. 3 کاربر از پست مفید مریم و بابا لنگ دراز تشکرکرده اند .

مریم و بابا لنگ دراز (چهارشنبه 24 اسفند 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)