به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 89 [ 20:14]
    سطح
    29
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 124
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

من باید چکار کنم؟

salam,ba arze adab o khaste nabashin k hedmate hamegi....man 2khtari hastam ke emrooz tavasote yeki az doostan be in sait moarefi shodam o didam rahat mishe ke moshkelat ra nevesht
    man 2 sal pihs ba pesari ashna shdam ke dar avale ashnaee hich ehsaso hich alage ee beheshan nadashtam,ama kam kam bad az gozashte chand vaght az ashnaee hese alage beheshan peida kardam ama in ehsas kheili bishtar shabihe adat bood,albate ushun be dide ezdevaj amadan jlo o belakhare kari kardan eman betunam beheshan etemad konam..moshkele ma az koja shoru shod,man dar gozashte gabl az ashnaee ba inaga ba ye agaee ertebat dashtam ke bishtar shabihe rabeteye doost dokhtar pesar bood...modate 2 salo nim ba un aga boodam o ushun dar avayel tasmim be ezdevaj ba man dashtan o motasefane man hichgah az lahaze manteg natunestam khodam ra gane konam ke zaneshan besham...dar in hein o dar in 2 salo nim rabete ma baham rabeteye jensi dashtim ama na dar hadi ke bekaratam ra az dast bedam...in rabete gozasht o ye rooz baham sohbat kardim o ishan behem goft banabe bazi az agayedesha va ejaze nadadane marjae taglideshan,in ezdevaj nemitune surat begire..man az in babat narahat nashodam doroste beheshan alagemand shodam ama nadar hadi ke bekham ye omr bahashun zendegi konam,in alagemandi dar hadi bood ke hichgah az kuchiktarin mohebati hala zaheran ham shode az man darig nakardan....ta inke ye modat kheili beham rikhte boodan az inke in majara nemitune soorat begire o...va man ham yejuraee hoshal..yadame chand roozze gabl az goftane harfe ishan man rahiye mashhad shodam o hamunja az emam reza khastam ke khodesh kari kone ke in vaslat soorat nagire o in aga kam kam nesbat behem sard she o...kheili vaght bood ke mikhastam be har bahane azashan joda sham ama rastesh mitarsidam ,akhe ye bar tahdid karde bood ke age az zendegish beram birun mano midozde o mibare ye ja door ke daste hich ahadi behem narese va dalile dige in bood ke haraght mikhastam un rabete beham bezanam ta yejuraee beheshan migoftam mizad zire gerye o eltemaso va hata hazer bood az agayedesh begzare...akhe un aga sheikhi booddan...begzarim in rabete tamam shod va emam reza karesh dorost bood o chand rooz nagzashte javabe man dad o manam khoshal..ama hanooz azash mitarsidam...albate inam begam roozae ke man ba un aga bodam cahat ham mikardam ba adamaye motefavet,ye chand ta pesar boodan ke agid e ashtam ke adam mitune ba jense mokhalef doost bashe ye doostiye mamooli mesle ham jense khodesh. va...dorane javani o fekraye bache bazi....ta inke ba in agaee ke dar avale satr goftam ashna shodam.avayel alage ee nadashtam,hata bazi vaghta mishod ke az inke chera hamgade mane ya az man bolandtar nist narazai boodam o ...ama chera dorug begam mohaebataee dar hagam kard o gozashtaee neshan dad ke rastiyatesh az hich mardi bar nemiyamad...az gozashtam bakhaba shod...avayelesh barash sakht bood ama hazmesh kard..ta i nke ba in aga rabetamun be hadi resid ke monjar be rabeteye jensi shod...rabeteye jensiye pishrafte ke mamoolan sharan mokhtase mozdavejine..ama moshkeli ke inja rokh dad in boood ke ye dokhtar bad az rabete jensi bayad ba pare shodan parde bekarat ye gatre khuni ham shode kharej she,ama baraye man in etefag nayoftad..dige shoma bagiyash hads bezanin .che mitavanestam begam...sakht bood baram ama shavahes chized ige bood...ama shoma ke garibin rahat mishe goft behetan,man avalin baram bood ke ba in aga rabeteye nazdikiye dokhul dashtam..begzarim...ta inke in mssale hal shod o...amadan khastegari...avalesh khub bood..khastegari man ham un namzadiye rasmiman 2.3 hafte bishtra tool nakeshid ke khanevadash ebraze narezayati kardan..harfo hadisa mardom shoro shod o telefon be manzeleshan o....ama man rabetam ra ba in aga nega hdashtam nemidanam chera chon behesh etemad dashtam,dar hadi ke pishe khodam fekr mikardam age erade kone mitune kuhe nazdike hanamun ra kharab kone..gozasht ta inke in aga raftan kharej,baraye modati,va an moge bood ke man fahmidam ke doost dashtane man ye alage sade nist,dar hadiye ke nemitunam naboodeshan ra be sadegi tahamol konam...ama shabo rooz gerye kardan ...dar zaher khandidano dar dakhel khord shodan gozasht ta inke bargashtan...bazam rabetamun edame peida kard jensi o....fekr kardam ke hamechi dorost mishe ama nashod...khanevadash gaboolam nadashtan..unam ba khanevadash dargir shod,va man adami yam ke hichvaght doost nadashtam beine khanevadash o un fasele biofte...hardafe mifahmidam ke ba khanevadash dargir shode man az tu azab mikeshidam,chon mogaser mano vojudam boodim..madaresh mariz shod ta ye chand vaght ba khodam dargir boodam fekr mikardam pa gadamiye mane ke in etefag oftade....begzarim..man alan chekar konam/jedi...rabetamun mesle sabeg nist..hamechi beham k horde..akhlagesh mesle sabeg nist...behem badbin shode..harrooz mano be ye rabeteye namashrooee motaham mikone...har roooz gozashtam ra tekrar mikone.har rooz mige u alave bar man ba digaran ham dar ertebat boodi o...kheili behem soe zan dare...va in akhlagesh mano azar mide...nemidanam bayad chekar konam...midunam dige rabetamun mesle gozashte nakhahad bood,chera ke eshtebahi ke dar gozashte mortakeb shodam bad az 2 salo nim zakhmesh baz shode..ama dar in modat man na khiyanati behesh kardam na...midanin chiye,man doost daram bahash bemunam,nemikham ke in rabete beham bekhore,mikham ye bar bara hamishe hamechiz ra bezare poshte saresh o gaboolam kone...nemkham har rooz gezavat kone,dahan bin bashe o....komakam konin,

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

RE: من باید چکار کنم؟

دوست عزیز
    به تالار همدردی خوش اومدی ، فارسی بنویس تا دوستان بهتر بتونن به مشکتون رسیدگی کنن.

3. کاربر روبرو از پست مفید baby تشکرکرده است .

baby (دوشنبه 21 تیر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

من باید چکار کنم؟

man khodam ra mogaser midanam,dar gozashte kari kardam ke shayad ta akhare omram bayad tavan bedam...bad az boodan ba man tasmim gereft bezaratam kenar...cehe bahane ee behtar az in ke behem bege bi bando baram o....che bahane ee behatar az in ke bege to az aval 2khtar nabooodi,va dar akhar behem goft in hame azat soe estefade kardan manam yekish...ama man khiyanat ar naboodam..khanevadam bibandobar naboodan,pishe khodam mundam unke az gozashtam behesh goftam chera khast be in rabete edame bede?uni ke midunest mikhad mano be khatere gozashtam yerooz bezare kenar chera khast bemune?manam adamam del daram harze n istam tan foroosh nistam,ye bar ye eshtebah kardam,ama az ru etemad bahash mundam,behesh etemad kardam..hardafe khst gozashtam ra begam...fekr mikonin rahate baraye adam az aeshtebahatesh bege?hamejure gaboolesh kardam akhlage tondesh ra soe zanash ra va....ama un nakhast bavaram kone hamin

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

اگر فارسی تایپ کنی سریع تر به مشکل پاسخ داده می شه.

سلام،با عرضه ادب ووو خسته نباشین ک هدمت همگی‌....من ۲ختری هستم که امروز توسط یکی‌ از دوستان به این سعیت معرفی‌ شدم ووو دیدم راحت می‌شه که مشکلات را نوشت
    من ۲ سال پیهس با پسری آشنا شدم که در اول آشنایی هیچ احساسو هیچ علاقه آایی بهشان نداشتم،اما کم کم بد از گذشته چند وقت از آشنایی حس علاقه بهشان پیدا کردم اما این احساس خیلی‌ بیشتر شبیه عادت بود،البته آوشون به دیده ازدواج آمدن جلو ووو بالاخره کاری کردن مان بتونم بهشان اعتماد کنم..مشکله ما از کجا شروع شد،من در گذشته قبل از آشنایی با اینگا با یه اگأی ارتباط داشتم که بیشتر شبیه رابطهٔ دوست دختر پسر بود...مدت ۲ سلو نیم با یون آقا بودم ووو آوشون در اوایل تصمیم به ازدواج با من داشتن ووو متأسفانه من هیچگاه از لحاظه منطق نتونستم خودم را گانه کنم که ظنشان بشم...در این حین ووو در این ۲ سلو نیم رابطه ما باهم رابطهٔ جنسی‌ داشتیم اما نه در هادی که بکارتم را از دست بدم...این رابطه گذشت ووو یه روز باهم صحبت کردیم ووو ایشان بهم گفت بنب بعضی‌ از اگیدشا و اجازه ندادن مرجع تگلیدشن،این ازدواج نمیتونه صورت بگیر..من از این بابت ناراحت نشدم درسته بهشان علاقمند شدم اما ندار هادی که بخوام یه عمر باهاشون زندگی‌ کنم،این علاقمندی در هادی بود که هیچگاه از کوچیکترین محبتی حالا ظاهراً<span style="margin-left: -۵۱px; margin-top: -۵۷px; opacity: ۱;" class="smarterwiki-popup-bubble smarterwiki-popup-bubble-active"><span class="smarterwiki-popup-bubble-body"><span class="smarterwiki-popup-bubble-links smarterwiki-clearfix"><sp هم شده از من دریغ نکردن....تا اینکه یه مدت خیلی‌ بهم ریخته بودن از اینکه این ماجرا نمیتونه صورت بگیر ووو...و من هم یجورأی هشل..یادمه چند روزز قبل از گفتن حرف ایشان من راهی مشهد شدم ووو همونجا از امام رضا خواستم که خودش کاری کنه که این وصلت صورت نگیره ووو این آقا کم کم نسبت بهم سرد شه ووو...خیلی‌ وقت بود که می‌خواستم به هر بهانه ازشان جدا شم اما راستش می‌ترسیدم ،آخه یه بر تهدید کرده بود که اگه از زندگیش برم بیرون منو میدزده ووو میبره یه جا دور که دست هیچ احدی بهم نرسه و دلیل دیگه این بود که هرقت می‌خواستم یون رابطه بهم بزنم تا یجورأی بهشان می‌گفتم میزد زیر گریه ووو التماسو و حتا حاضر بود از اگیدش بگذره...آخه یون آقا شیخی بوددن...بگذریم این رابطه تمام شد و امام رضا کارش درست بود ووو چند روز نگذشته جواب من داد ووو منم خوشحال..اما هنوز ازش می‌ترسیدم...البته اینم بگم روزای که من با یون آقا بودم کهت هم می‌کردم با عدمی‌ متفاوت،یه چند تا پسر بودن که اگید عا‌ داشتم که عدم میتونه با جنس مخالف دوست باشه یه دوستی معمولی‌ مثل هم جنس خودش. و...دوران جوانی ووو فکرای بچه بعضی‌....تا اینکه با این اگأی که در اول سطر گفتم آشنا شدم.اوایل علاقه آایی نداشتم،حتا بعضی‌ وقتها میشد که از اینکه چرا همگد من یا از من بلندتر نیست نرزی بودم ووو ...اما چرا دروغ بگم مهأبتأی در حقم کرد ووو گزشتأی نشان داد که راستیتش از هیچ مردی بر نمیامد...از گذشتم بخبا شد...اوایلش براش سخت بود اما هضمش کرد..تا‌ای نکه با این آقا رابطمون به هادی رسید که منجر به رابطهٔ جنسی‌ شد...رابطهٔ جنسی پیشرفت که معمولان شرعاً مختص مزدوجین..اما مشکلی‌ که اینجا رخ داد این بود که یه دختر بد از رابطه جنسی‌ باید با پاره شدن پرده بکارت یه قطره خونی هم شده خارج شه،اما برای من این اتفاق نیفتاد..دیگه شما بقیش حدس بزنین .چه میتوانستم بگم...سخت بود برام اما شوهس چیزد دیگه بود...اما شما که گریبین راحت می‌شه گفت بهتان،من اولین برام بود که با این آقا رابطهٔ نزدیکی دخول داشتم..بگذریم...تا اینکه این مسعله حل شد ووو...آمدن خواستگاری...اولش خوب بود..خواستگاری من هم یون نامزدی رسمیمن ۲.۳ هفته بیشتر طول نکشید که خانوادش ابراز نارضایتی کردن..حرفو حدیثا مردم شروع شد ووو تلفن به منزلشان ووو....اما من ربطم را با این آقا نگا هدشتم نمیدانام چرا چون بهش اعتماد داشتم،در هادی که پیش خودم فکر می‌کردم اگه اراده کنه میتونه کوه نزدیک هنمون را خراب کنه..گذشت تا اینکه این آقا رفتن خارج،برای مدتی‌،و آن مگه بود که من فهمیدم که دوست داشتن من یه علاقه ساده نیست،در هادی که نمیتونم نبودشان را به سادگی‌ تحمل کنم...اما شبو روز گریه کردن ...در ظاهر خندیدنو در داخل خورد شدن گذشت تا اینکه برگشتن...بازم رابطمون ادامه پیدا کرد جنسی‌ ووو....فکر کردم که همچی‌ درست می‌شه اما نشد...خانوادش گبولم نداشتن..اونم با خانوادش درگیر شد،و من عدمی‌ یام که هیچوقت دوست نداشتم بین خانوادش ووو یون فاصله بیفته...هردفعه می‌فهمیدم که با خانوادش درگیر شده من از توی عذاب می‌کشیدم،چون مقصر منو وجودم بودیم..مدرسه مریض شد تا یه چند وقت با خودم درگیر بودم فکر می‌کردم پا گدمی من که این اتفاق افتاده....بگذریم..من الان چکار کنم/جدی...رابطمون مثل سابق نیست..همچی‌ بهم ک هرد..اخلگش مثل سابق نیست...بهم بدبین شده..هرروز منو به یه رابطهٔ نمشروی متهم می‌کنه...هر روز گذشتم را تکرار می‌کنه.هر روز میگه یو علاوه بر من با دیگران هم در ارتباط بودی ووو...خیلی‌ بهم سؤ زن داره...و این اخلگش منو آذر میده...نمیدانام باید چکار کنم...میدونم دیگه رابطمون مثل گذشته نخواهد بود،چرا که اشتباهی‌ که در گذشته مرتکب شدم بد از ۲ سلو نیم زخمش باز شده..اما در این مدت من نه خیانتی بهش کردم نه...میدنین چی‌،من دوست دارم باهاش بمونم،نمی‌خوام که این رابطه بهم بخور،می‌خوام یه بر برا همیشه همه‌چیز را بذاره پشت سرش ووو گبولم کنه...نمخم هر روز قضاوت کنه،دهان بین باشه ووو....کمکم کنین،

من خودم را مقصر می‌دانم،در گذشته کاری کردم که شاید تا آخر عمرم باید توان بدم...بد از بودن با من تصمیم گرفت بزرتم کنار...که بهانه آایی بهتر از این که بهم بگه بی‌ بندو برام ووو....چه بهانه آایی بهتر از این که بگه تو از اول ۲خطر نبودی،و در آخر بهم گفت این همه عزت سؤ استفاده کردن منم یکیش...اما من خیانت عار نبودام..خانوادم بیبندبر نبودن،پیش خودم موندم آنکه از گذشتم بهش گفتم چرا خواست به این رابطه ادامه بده؟دانشگاه که میدونست می‌خواد منو به خاطره گذشتم یه‌روز بذاره کنار چرا خواست بمونه؟منم آدمم دلٔ دارم هرزه عنع ایستم تای فروش نیستم،یه بر یه اشتباه کردم،اما از روی اعتماد باهاش موندم،بهش اعتماد کردم..هردفعه خاست گذشتم را بگم...فکر می‌کنین راحته برای عدم از اشتبهتش بگه؟همجور گبولش کردم اخلاق تندش را سؤ زنش را و....اما یون نخواست باورم کنه همین

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

با سلام،

khanoome samin گرامی، لطفا" قبل از ارسال پست قوانین تالار را مطالعه نمایید اینجا

تایپ غیر فارسی ممنوع
    مطالب ارسالی باید به زبان فارسی بوده و با حروف فارسی تایپ شود لذا هر گونه ارسالی كه به صورت فینگلیسی تایپ شده باشد سریعا حذف خواهد شد. شما برای فارسی کردن متون فینگلیسی خود می توانید از این لینک استفاده کنید :
    تبدیل متن فینگلیسی به فارسی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 مرداد 89 [ 14:10]
    سطح
    35
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 7 پست

Array

چقد سخته خوندن این مطلب. لطف کن فارسی تایپ کن. اینطوری کسی نمی خونه این مطلب رو.
    اما موضوع قابل بحثی میتونه باشه .
    لطفا فارسی تایپ کن اگه می خوای زوتر به نتیجه برسی .

کارت و آسون کردم . متن و به فارسی گذاشتم ! از دوستان خواهش می کنم حالا راحت مطالعه کنند.

سلام،با عرضِ ادب و خسته نباشين كه خدمت همگى....من دخترى هستم كه امروز توسط يكى از دوستان به اين سايت معرفى شدم و ديدم راحت ميشه كه مشكلات را نوشت
    من ۲ سال پیش با پسرى آشنا شدم كه در اوايلِ آشنايى هيچ احساسو هيچ علاقه اى بهش نداشتم،اما كم كم بد از گذشته چند وقت از آشنايى حس علاقه بهش پيدا كردم اما اين احساس خيلى بيشتر شبيه عادت بود،البته ایشون به ديده ازدواج آمدن جلو و بلاخره كارى كردن که من بتونم بهشان اعتماد كنم..مشكلِ ما از كجا شروع شد،من در گذشته قبل از آشنايى با این اقا با یکی دیگه ارتباط داشتم كه بيشتر شبيه رابطه ى دوست دختر پسر بود...مدت ۲ سال و نيم با اون آقا بودم و ایشون در اوايل تصميم به ازدواج با من داشتن و متاسفانه من هيچگاه از لحاظه منطق نتونستم خودم را گانِ كنم كه zaneshan بشم...در اين حين و در اين ۲ سال و نيم رابطه ما باهم رابطه ى جنسى داشتم اما نه در حدى كه بکارتم را از دست بدم...اين رابطه گذشت و يه روز باهم صحبت كرديم و ايشان بهم گفت بنا به بعضى از عقایدشان و اجازه ندادنِ مرجع تقلیدشان،اين ازدواج نميتونه صورت بگيره..من از اين بابت ناراحت نشدم درست بهشان علاقمند شدم اما نه دار حدى كه بخوام يه عمر باهاشون زندگى كنم،اين علاقمندی در حدى بود كه هيچگاه از کوچکترین محبتی حالا ظاهرا هم شده از من دریغ نکردنl..يادمه چند روز قبل از گفتنِ حرف ايشان من راهيه مشهد شدم و همونجا از امام رضا خواستم كه خودش كارى كُنه كه اين وصلت صورت نگير و اين آقا كم كم نسبت بهم سرد شه و...خيلى وقت بود كه ميخواستم به هر بهانه ازشان جدا شم اما راستش ميترسيدم ،آخه يه بار تهديد كرده بود كه اگه از زندگيش برم بيرون منو ميدزده و ميبره يه جا دور كه دست هيچ اهدى بهم نرسه و دليل ديگه اين بود كه هروقت ميخواستم اون رابطه بهم بزنم تا یجورایی بهشان ميگفتم ميزد زيرِ گريه و التماس و حتى حاضر بود از عقایدش بگذاره...آخه اون آقا شیخی بودن...بگذاريم اين رابطه تمام شد و امام رضا كارش درست بود و چند روز نگذاشته جواب من داد و منم خوشحال..اما هنوز ازش ميترسيدم...البته اينم بگم روزا كه من با اون آقا بودم چت هم ميكردم با آدمهاى متفاوت،يه چند تا پسر بودن كه عقیده داشتم كه آدم مى تونه با جنس مخالف دوست باشه يه دوستىِ معمولى مثل هم جنس خودش. و...دوران جوانى و فكرهاى بچه بعضى....تا اينكه با اين اقایی كه در اوايلِ سطر گفتم آشنا شدم.اوايل علاقه اى نداشتم،حتى بعضى وقتها ميشد كه از اينكه چرا هم قد يا از من بلندتر نيست ناراضی بودم و ...اما چرا دروغ بگم محبت هایی در حقم كرد و گذشت هایی نشان داد كه راستیتش از هيچ مردى بر نمی امد...از گذشتم باخبر شد...اولش براش سخت بود اما هضمش كرد..تا اىنکه با اين آقا رابطمون به حدى رسيد كه منجر به رابطه ى جنسى شد...رابطه ى جنسىِ پيشرفه كه معمولا شرعا مختص مزوجین هست..اما مشكلى كه اينجا رخ داد اين بود كه يه دختر بد از رابطه جنسى بايد با پاره شدن پرده بكارت يه قطره خونی هم شده خارج شه،اما براى من اين اتفاق نيافتاد..ديگه شما بقیش حدس بزنيد .چه ميتوانستم بگم...سخت بود برام اما شواهد چیز دیگه ای بود...اما شما كه غریبین راحت ميشه گفت ،من اولين بارم بود كه با اين آقا رابطه ى نزديكيه دخول داشتم..بگذاريم...تا اينكه اين مسئله حال شد و...آمدن خواستگارى...اولش خوب بود..خواستگارى من هم اون ۲.۳ هفته بیشتر طول نكشيد كه خانوادش ابراز نارضایتیi كردن..حرف و حدیث ها مردم شروع شد و تلفن به منزلشان و....اما من رابطه ام را با اين آقا نگاه داشتم. نمى دانم چرا چون بهش اعتماد داشتم،در حدى كه پيش خودم فكر ميكردم اگه اراده كُنه مى تونه کوه نزديكِ هانمون هم را خراب كُنه..گذشت تا اينكه اين آقا رفتن خارج،براى مدتى،و ان موقع بود كه من فهميدم كه دوست داشتن من يه علاقه ساده نيست،در حديه كه نميتونم نبودشان را به سادگى تحمل كنم...اما شب و روز گريه كردن ...در ظاهر خندیدم و در داخل خرد شدن گذشت تا اينكه برگشتن...بازم رابطمون ادامه پيدا كرد جنسى و....فكر كردم كه همه چى درست ميشه اما نشد...خانوادش قبولم نداشتن..اونم با خوانوادش درگير شد،و من آدمى يم كه هيچوقت دوست نداشتم بين خانوادش و اون فاصله بيفته...هر دفعه مى فهميدم كه با خانوادش درگير شده من از تو عذاب ميكشيدم،چون مقصر منو وجودم بوديم..مادرش مريض شد تا يه چند وقت با خودم درگير بودم فكر ميكردم پا قدم من باعث شده كه اين اتفاق افتاده....بگذاريم..من الان چكار كنم/جدى...رابطمون مثل سابق نيست..همه چى بهم ریخته و اخلاقش تغییر کرده. ...بهم بد بين شده..هر روز منو به يه رابطه ى نامشروع متهم ميكنه...هر روز گذشتم را تكرار ميكنه.هر روز ميگه او علاوه بر من با ديگران هم در ارتباط بودى و...خيلى بهم سوء زن داره...و اين اخلاقش منو ازار ميده...نمى دانم بايد چكار كنم...ميدونم ديگه رابطمون مثل گذشته نخواهد بود،چرا كه اشتباهى كه در گذشته مرتكب شدم بد از ۲ سال و نيم زخمش باز شده..اما در اين مدت من نه خيانتى بهش كردم نه...ميدانين چيه،من دوست دارم باهاش بمونم،نميخوام كه اين رابطه بهم بخوره،ميخوام يه بار برا هميشه همه چيز را بذاره پشت سرش و قبولم كُنه...نميخوام هر روز قضاوت كُنه،دهن بين باشه و....كمكم كنين

و این هم قسمت دوم[color=#800000]

من خودم را مقصر ميدانم،در گذشته كارى كردم كه شايد تا آخرِ عمرم بايد توان بدم...بد از بودن با من تصميم گرفت بگذارتم كنار...چه بهانه اى بهتر از اين كه بهم بگه بى باندو بارم و....چه بهانه اى بهتر از اين كه بگه تو از اول دختر نبودی،و در آخر بهم گفت اين همه ازت سو استفاده كردن منم يك كيش...اما من خيانت کار نبودم..خانواده ام بی بندوبار نبودن،پيش خودم موندم اونکه از گذشتم بهش گفتم چرا خواست به اين رابطه ادامه بده؟اونى كه میدونست مى خواهد منو به خاطره گذشتم يك روز بذاره كنار چرا خواست بمونه؟منم آدمم .دل دارم هرزه نیستم. تن فروش نيستم،يه بار يه اشتباه كردم،اما از رو اعتماد باهاش موندم،بهش اعتماد كردم..هر دفعه خواست گذشتم را بگم...فكر ميكنين راحته براى آدم از اشتباهاتش و بگه؟همه جوره قبولش كردم اخلاق تندش را, سوء زنش را و....اما اون نخواست باورم كُنه همين

[color=#DAA520]
    و حالا دوست دارم من نظر خودم اول بگم . اما من توی این نوشته به حرف های ضد و نقیضی خوردم.
    گفتی که من با دو نفر دوست بودم و باهاشون س.ک.س. داشتم . بعد گفتین چت هم می کردن با پسرها...درسته؟ این دوستی ها در چه اندازه بوده؟
    گفتید که اون اقا نتونسته از مرجع تقلید اجازه بگیره. مگه اجازه ازدواج دست مرجع تقلید؟ و اینکه اگه اون اقا اینهمه اعتقاد داشتن پس چرا با شما س.ک.س داشتن ؟ و اگه گفت نمیتونم ازدواج کنم چرا نمی گذاشت ازش جدا بشین ؟
    چرا دوست نداشتید با نفر اول ازدواج کنید؟
    نفر دوم که از گذشته شما با خبر بود و خواستگاری هم آمدو چرا این جریان بهم خورد و اینکه چه اتفاقی افتاد که اون اقا عوض شد ؟
    الان باهم چه رابطه ای دارید؟. چه چیز باعث عوض شدن نفر دوم شد؟
    من فکر می کنم اگه این سوال ها جواب بدین خیلی از مسائل روشن خواهد شد.

8. کاربر روبرو از پست مفید eskandar تشکرکرده است .

eskandar (سه شنبه 22 تیر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

6 RE: من باید چکار کنم؟

سلامواول از همه ممنون از لطفتان که زحمت کشیدین و به فارسی برایم اصلاح کردین...در جواب سوالتان باید بگو که ...........((گفتی که من با دو نفر دوست بودم و باهاشون س.ک.س. داشتم . بعد گفتین چت هم می کردن با پسرها...درسته؟ این دوستی ها در چه اندازه بوده؟))من قبل از آشنایی با این آقایی که الان عاشقانه دوستشان دارم با یه آقای دیگر دوست بودم و با آن آقا رابطه جنسی داشتم.اما نه در حدی که ...در متن بالا عرض کردم..بله با آقایان دیگر در زمانی که با آن آقا بودم چت میکردم.یه دوستی ساده..اما وقتی از نیتشان باخبر شدم خیلی واضح برایشان بازگو کردم که من با کسی هستم و اهل رابطه نیستم...البته این هم بگویم که قبل از اینکه از نیتشان باخبر شم و زمانی که با آن آقای قبلی بودم.یکی از آن آقایان را به منزلمان دعوت کردم.چرا با وجود اینکه میدانست من با یکی هستم خیلی اصرار داشت که باهاشان باشم.و من از غیاب خانواده استفاده کردم و متاسفانه چون به آدم ها اطمینان داشتم او را به منزل دعوت کردم..در حد 10 دقیقه و به صرف چایی و با پوشش کامل.به این خاطر که در منزل خودمان احساس امنیت میکردم...رابطه من با دیگر آقایان رابطه جنسی نبوده.

2.گفتید که اون اقا نتونسته از مرجع تقلید اجازه بگیره. مگه اجازه ازدواج دست مرجع تقلید؟ و اینکه اگه اون اقا اینهمه اعتقاد داشتن پس چرا با شما س.ک.س داشتن ؟ و اگه گفت نمیتونم ازدواج کنم چرا نمی گذاشت ازش جدا بشین ؟((آن آقا شیخی بودن و همانطور که شیخی ها رسم دارن.قبل از ازدواج حتما باید اجازه و موافقت سرکار آقایشان در الویت باشه...من جوان بودم.هوی و هوس جوانی و یکجور سوئ استفاده..الان خیلی پشیمانم که چرا من خودم را باختم ولی متاسفانه راه برگشتی نیست...شاید به خاطر احساس مالکیت نسبت به من..))

3.چرا دوست نداشتید با نفر اول ازدواج کنید؟
    ((چون نمی خواستم یک عمر در کنارش باشم. عقایدمان با هم جور نبود و مخصوصا دوست نداشتم یک شخصی به نام سرکار آقا 24 ساعت سایش تو زندگیم باشه.و برایم خیلی سخت بود درک کردن این موضوع که چطور آدما یک عمر می توانند همدیگر را تحمل کنن.

3.نفر دوم که از گذشته شما با خبر بود و خواستگاری هم آمدو چرا این جریان بهم خورد و اینکه چه اتفاقی افتاد که اون اقا عوض شد ؟((با همه چیز من کنار آمدوخیلی از خودش گذشت نشان داد.من آدم از خود راضی بودم.فکر میکردم اگه جلو مردها کوتاه بیایی تا آخر عمر بدبختی..خانوادش راضی نشدن.یکی دوبار دعوایمان شد.مادرش فهمید..گفت که دختره به درد نمی خوره...مرور زمان عوضش کرد.فشار خانوادش.از یه طرف خواستن من...از طرفی دیگر سو ظن پیدا کردن به من و...ایشان فکر میکنن که من هنوز به آن آقای گذشته در ارتباطم در حالی که صحت نداره...درست در گذشته اشتباه فاحشیمرتکب شدم اما دلیل نمیشه که به این آقا بخواهم خیانت کنم...آخه تو این مدت هیچ چیز برای من کم نگذاشت...و در کنارش احساس آرامشی دارم که تا به حال این آرامش را احساس نکرده بودم..همیشه می خواست من بهترین باشم و همیشه من را رو به بالا سوق میداد.))

4.الان باهم چه رابطه ای دارید؟.
    الان از هم دور هستیم.رابطه؟؟ایشان من را دیگه اصلا قبول ندارن..از طریق اینترنت در ارتباطیم..از یه طرف دوری و نبودنش عذابم میده و از طرفی دیگه ذهنیتی که نسبت بهم پیدا کرده..من در حقشان نه خیانتی کردم و نه...بهشان متعهد ماندم .اما انگار باور این مطلب برایشان سخت...دیگه نمیدانم چکار کنم.دیگه طاقت سرکوفت ندارم....

خودم سپردم به خدا.شاید او دری به رویم بگشاید

از کرده خودم پشیمانم...کاش هیچ وقت تا زمانی که ازدواج نکرده بودم با کسی رابطه نداشتم...از ته دل توبه کردم..از خدا خواستم کمکم کنه.پایم را از گلیمم خیلی دراز کردم...برایم دعا کنین که خدا راه راست را پیش پام بگذاره...اشتباه کردم.

10. 2 کاربر از پست مفید khanoome samin تشکرکرده اند .

khanoome samin (چهارشنبه 23 تیر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

سلام samin جان ، راستش من ميدونم راجع به چي صحبت ميكني
    راستش خوب حرفهاي شما و اين آقا با هم يك جور نيست .....
    شما ميگين كه علت اينكه ايشون رابطه شون رو باهاتون قطع كردن نارضايتي خانواده ي خودشون بوده ولي ايشون ميگن رفتار خانواده ي شما به خصوص پدر و برادرتون و اينكه شما از ايشون پيش برادرهاتون حمايت نميكردين يكي از دلايل بوده ....
    و اينكه وقتي داشتين راجع به رابطه تون با نفر قبلي صحبت ميكردين ، خيلي واضح و با ذكر جزئيات براش تعريف كردين مثل يه فيلم ..... و اين يكي از دلايلي بوده كه ايشون خيلي به شما سو ظن پيدا كردن

و كلا شما انگار عقايدتون با هم فرق ميكنه .... به صورت خيلي زياد فرهنگهاتون با هم متفاوته

مثلا اينكه شما در زماني كه با اين آقا دوست بودين ، با يك نفر ديگه به صورتي چتي دوست بودين و حتي اون رو به خونتون دعوت كردين !!!!!
    ببين ثمين جون ، توي اين وضعيتي كه ايران داره ،‌اگه يه آقايي 5 دقيقه بره توي خونه اي كه يه خانم تنها توش زندگي ميكنه ، وقتي مياد بيرون كلي حرف پشت سرشونه !!! حالا ممكنه هيچ كاري هم نكرده باشن ولي همين رفتن يه مرد به خونه ي يه زن تنها كلي حرف پشت سرش هست و هرچقدر هم بخواي واسه ي ديگران توضيح بدي كه چيزي نبوده باورشون نميشه !!!!
    حالا شما چه جوري انتظار دارين كه به خواستگارتون بگين كه طرف رو به خونتون دعوت كردين كه با هم چايي بخورين ، اونم تازه بعد از اينكه ايشون متوجه شدن كه شما به صورت چتي با آقاي ديگه اي دوست بودين و ايشون از زبون اون آقا فهميدن كه با ايشون قرار گذاشتين و خلاصه اينها همه اش نتيجه ي بي اعتمادي ميشه !!!

اين كلا اختلاف فرهنگي و عقيدتي تون رو نشون ميده

البته اين رو ميدونم كه اين روابط جنسي اي كه شما با هم داشتين ،‌اشتباه هر دوي شما بوده !!! هم شما و هم اين آقا و هر دوتون بايد مسئوليت كارهاتون و عواقبش رو بپذيرين ، حتي همون آقا به دليل رابطه ي جنسي اي كه با شما داشتن بايد مسئوليتش رو بپذيرن !!! اگه ايشون قبول ندارن كه شما باكره بودين ، بايد به پزشك زنان مراجعه كنين و ايشون با معاينه ميتونن بهتون بگن كه ازاله ي بكارتتون دقيقا مال چند ماه پيش هستش و اينجوري همه ي شك ها برطرف ميشه
    البته خوب شايد براي ايشون داشتن رابطه ي جنسي مهم تر از اينه كه شما كي بكارتتون رو از دست دادين !!!!

خلاصه اينكه خواهر عزيزم كلا رابطه تون و طريقه ي آشناييتون از اول اشتباه بوده و اشتباه بزرگترتون اين بوده كه وقتي شما هنوز مطمئن نشدين كه شما و دوست پسرتون به درد ازدواج ميخورين !!! باهاش رابطه ي جنسي داشتين !!!!!
    به نظر مياد كه يك تفاوت فاحش فرهنگي داشته باشين و از نظر عقيدتي با هم متفاوتين ، از طرفي خانواده هاي هر دوطرف همديگه رو نميپسندن ، شما خيلي خيلي مشكل دارين !!!!!!!

خلاصه ببين گلم ، ايشون مقصرن
    1) به خاطر اينكه با شما رابطه ي جنسي داشتن
    2) با وجود اينكه همه چيز رو از گذشته ي شما ميدونستن به خواستگاري شما اومدن و همه چيز رو قبول كردن ولي حالا بعد از گذشت چند مدت از اون زمان زير همه چيز زدن و همه ي اينها واسشون مسئله شده در صورتي كه قبلا مسئله ي مهمي براشون نبوده

و شما هم مقصرين
    1) رابطه ي جنسي با دوست پسر قبلي تون و ايشون داشتين
    2) بدون آگاهي ايشون با افراد ديگه دوست شدين حالا به صورت چتي و .....
    3) يك سري مسائل رو ازشون قايم كردين مثل دوستي چتي كه حالا كه ايشون فهميدن باعث هرچه بيشتر شدن عدم اعتمادشون بشه

خلاصه اينكه ثمين جان اشتباه از هردوي شما بوده !!! من نميدونم ميخواين چيكار كنين و نظري در اين مورد ندارم ولي اين رو ميدونم كه با اين مخالفت خانواده و تفاوت فرهنگي اي كه دارين ، حتي اگه ازدواج هم كنين اين ازدواجتون دوامي نخواهد داشت .... چون ايشون كاملا نسبت به شما بي اعتماد هستن و اينكه فرهنگهاتون با هم فرق داره و خانواده هاتون هم سنگ ميندازن و خلاصه ازدواج موفقي نخواهيد داشت و احتمالا زود به طلاق ميكشه
    البته اين نظر منه كه كارشناسانه نيست ولي بر اساس تجربه اين رو بهتون گفتم .....

12. 2 کاربر از پست مفید حنان تشکرکرده اند .

حنان (چهارشنبه 24 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 مرداد 89 [ 14:10]
    سطح
    35
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 7 پست

Array

سلام
    خانم samin من تازه دارم می فهمم جریان چی بوده . من یه پسرم اما می خوام بدور از احساسات مردانگی باهاتون صحبت کنم. شما چند سالتونه و این کارها که میگید در چه سن و سالی اتفاق افتاده؟
    من هم کمی از صحبت های اون اقا رو خوندم. اون اقا مدعی شده بود که شما دوست پسر قبلتان را هم به خانه می بردین و که نوشته بود زمانی که برادرهای شما خونه بودن اون اقا می امده و با اونها شراب می خورده و شب رو همونجا میمونده . ایا این قضیه صحت داره؟
    خواهرم , وقتی میگین من رابطه س.ک.س داشتم حالا زیاد و کم نداره . میدونین حتی در فرهنگ کشورهای دیگه هم اگه به بدن یه زن دیگه دست بزنی به چشم دیگه بهت نگاه می کنن. حالا چطور میگین که رابطه کم یا زیاد.
    دفعه اول رابطه داشتید و با اون پسر نرسیدین اما چرا دفعه دوم مرتکب اشتباه دوم شدین؟. اون اقا هم مقصر هست و مطمعنا باید جواب بده.
    مشکلات خانواده های شما باید بیشتر اینها باشن چون که امدن خواستگاری اما بعد از چند هفته کوتاه همه چیز تمام شد. پس باید علت ها رو جستجو کرد .
    چراشما جریان اتفاقات گذشتتون رو مفصل برلی نفر دوم تعریف کردین. چون اون اقا مدعی شده که شما خیلی راحت و بدون اینکه ناراحت بشین تعریف می کردین . و عین عبارت اون اقا شما مثل یه فیلم هندی تعریف می کردین.
    و اما من هم فکر می کنم شما نفر اول و فراموش نکردین چون که در نوشته هاتون خوندم گفتین که اون اقا از هیچ محبتی دریغ نکردن اما من فکر می کنم اون نفر اول با اون اعتقاداتش بزرگترین ضربه رو به شما زده و به قول خودتون زندگی بعدتون بخاطر اون اقا خراب شده اما شما هنوز در فکر اون اقا هم هستین. پس باید اینجا کمی تامل کرد .
    حواهرم ,نفر دوم با اینکه میدونست شما چه رابطه هایی داشتید امد خواستگاری و مدعی شده که از روز اول برای ازدواج امده بوده. اما کسی که برای ازدواج پا پبش می گذاره باید به دلیل عقل و منطق و مذهب تا زمانی که زیر یه سقف مشترک بصورت قانونی و شرعی نرفتند پاکی همسر اینش و نگه داره. چون اون لذتی که در شب اول ازدواج هست هیچ گاه هیچ کسی نمیتونه قبل از اون بدست بیاره . اون اقا هم مرتکب اشتباه فاحش شده. اما برای من این سوال پیش امده که چرا بعد از اینکه گذشته شمارو فهمیده و بعد از اینکه خانوادش مخالفت کردن شما رو کنار نگذاشته؟ ادامه داده. اما چی شده یدفعه باز پشیمون شده؟ . مطمئن هستید که خطایی از شما سر نزده ؟
    من با بعضی از حرفهای خانم حنان موافقم اما شاید این وسط سوء تفاهم هایی باشه که برطرف بشه. نباید زود فضاوت کرد .
    و اما شما هم کارهایی کردین که باید مسئولیت اونها رو بپذیری. پس باید یه انقلاب در خودت بوجود بیاری . اون طرز فکر ها خیلی خطرناک هستند . فعلا همین هایی که به ذهنم رسید و براتون نوشتم.

[b]تا وقتی قلب عریان کسی را ندیدی بدن عریانت را نشانش نده![/b]

14. 3 کاربر از پست مفید eskandar تشکرکرده اند .

eskandar (چهارشنبه 24 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 تیر 89 [ 07:40]
    سطح
    27
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 31 در 10 پست

Array

سلام. معذرت می خوام اما فکر نمی کنی زیادی دیگه تند رفتی؟
    من فکر می کنم اگه بین کسایی که پاک موندن و ازدواج می کنن و کسایی که همه کار کیردن و بعد ازدواج می کنن هیچ فزقی نباشه پس خدا عادل نیست .
    و اینکه پسرا همه دنبال منافع خودشون هستند و معلومه که بخاطر چی با ادم دوست میشن.اما تو میگی با دو نفر س داشتی به چند نفر دوست بودی چند نفر خانه می امدن . خوب می خوای الان یه زندگی بدون دردسر هم اغاز کنی؟
    حالا یکی دیگه میاد خواستگاری که اصلا از چیزی خبر نداره و تو زن اون میشی. چه تضمینی هست واسه این زندگی که تو دوباره این خطاها رو تکرار نکنی . چون تو چندین مرتبه اینها رو تکرار کردی.
    تا وقتی که دختر خودش دوست نداشته باشه هیچ پسری نمیتونه دست به بدن دختر بزنه.هوس ادم زود گذره اما باید به فکر اینده هم بود. من خودم دختر بودم دانشگاه رفتم و تمام رابطه هام و در حد یه دوست دانشگاه باقی گذاشتم حتی اجازه ندادم کسی در موردم حرف نا مربوطی بزنه. الان هم انتظار دارم کسی به عنوان شوهر من و انتخاب کنه که مثل خودم باشه و حداقل به زندگیش تعهد داشته باشه . منم راخت میتونم اعتماد شوهرم رو جلب کنم و مادر خوبی واسه فرزندانم باشم .
    شما خطا کردی باید چوبشم بخوری .اما این به معنای از دست دادن تمام زندگی نیست. باید درس بگیری از گذشته .اگه اون اقایون تورو واسه ازدواج می خواستن هیچ وقت با تو نزدیکی نمی کردن.و این عادیه که در مقابل دختری که حتی بدنشم در اختیارشون گذاشته محبت کنند. چرا فکر می کنی محبت های اونا بخاطر دوست داشتن بوده.
    وقتی اقای دوم میفهمه که تو رابطه گذشته داشتی معنایی نداشته که بگه من می خوام این همسرم بشه و دست بهش نزنم چون می خوام پاک بمونه. دست یکی دیگه خورده بوده اون نزنه؟
    اون اقای دوم اگه اینقدر روشنفکر هست الان چرا گیر میده و گذشته رو به یاد میاره. خوذشم خطا کرده.
    و اما شاید دلایل دیگری وجود داشته باشه که اون اقا تغییر رفتار داده. شما مطمئن هستی که در دورانی که با این اقا هستی خطایی مجددا ازت سر نزده.
    باز هم خوشحالم که یکی این شهامت رو داره که اعتراف می کنه و کارهای بد گذشته اش و خطا میدونه. اما باید از این خطاها پند بگیره نه اینکه اونارو به عنوان یادگاری نگهداره.
    ایمانت و به خدا بیشتر کن. هیچ کس غیر از خودت نمیتونه کمکت کنه. چون تو باید ذهنیات بد رو از خودت دور کنی و انسان ها رو کاملتر بشناسی. به خدا قسم زندگی شهوت و هوس نیست. زندگی میتونه خیلی قشنگتر از این حرف ها باشه. میشه زندگی رو در یک لبخند مادر به فرزندش خلاصه کرد. لبخندی که با اعتماد به نفس کامل باشه نه از روی شرم و حیا.

توصیه های زیر برای کاستن میزان حماقت می تواند موثر باشد.

1- جو گیر نشوید، هوشیار باشید و از اینکه در معرض نگاه دیگران باشید، اجتناب کنید.

2- هرآنچه که به فکرتان می رسد، را قبول نکنید؛ در واقع نسبت به آنچه که به ذهنتان می رسد شک داشته باشید.

3- منتظر ایده های عجیب و غریب نباشید. اگر شما به ایده هایی معتقدید که از منظر علمی توجیه ندارد و نتوانسته است که رفتارهای نادرست را تغییر دهد، آن را با تفکر انتقادی، دقیقاً مورد آزمایش قرار دهید. برخی از این دست عقاید عبارتند از : ارتباط با ارواح، فال بینی و مواردی از این دست. البته عقاید خرافی یا عقاید نادرست در بین مردم بسیار رایج است اما مهم این است که از جایی شروع کنید.

4- گرفتار داستان و ماجراها نشوید. به آمار و اطلاعات بیشتر توجه کنید تا اینگونه داستان ها. آمار و اطلاعات باعث می شود تا فرایند تصمیم گیری غیر احساسی، هدفمند و قابل راهبرد باشد. داستان ها بر اساس تعصبات، اطلاعات ناقص، شایعات، عوام زدگی و خودشیفتگی ها شکل می گیرد. در مورد داستان هایی که با اعتقادات شما منطبق است بیشتر دقت کنید. همچنین به اطلاعاتی که با اعتقادات و یا انتظارات شما هم در تضاد است، توجه بیشتری داشته باشید.

5- تصور نکنید که هرآنچه که اتفاق می افتد خیلی واضح است. اگر شما تصور می کنید که "این دلیلی برای همه چیز است" باید در مورد ذهنتان چاره اندیشی کنید، فقط بچه ها ممکن است چنین باشند. عبارت دلیلی برای همه چیز کلیشه ای نادرست است.

6- موضوعات را بیش از اندازه ساده سازی نکنید (تا اندازه ای ساده کنید که برایتان قابل فهم باشد نه بیشتر) و به حافظه تان هم خیلی اتکا نکنید. البته زندگی پیچیده است و ما ناگزیریم که برای صرفه جویی در زمان و انرژی آن را ساده کنیم. برای این منظور به مهم ترین اطلاعات توجه داشته باشید. حافظه قابل اعتماد نیست و در اثر مرور زمان و به واسطه تغییر اعتقادات، انتظارات، سوالات تحریک کننده و مرگ سلول های مغزی ، دچار فراموشی می شود.

7- به فرایند فکری خود اعتماد نکنید. همانطور که برتراند راسل توصیه می کند : دلیل اینکه بنیادگرایی یکی از ریشه های مشکلات در جهان امروز می باشد آن است که احمق به خودش مغرور و غره است در حالی که متفکر مملو از شک سازنده است.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)