به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 آذر 91 [ 15:41]
    سطح
    24
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

با همسر بي مسئوليت و بي تفاوتم چه كنم

سلام و خسته نباشيد .
    من 33 ساله و ليسانس هستم و 7 ساله كه ازدواج كردم و و تو اين 7 سال شوهرم 5 بار بيكار بوده دو تا 6 ماه سه تا 4 و 3 و 2 ماه خيلي اذيتم كرده به طوري كه از زندگي سير شدم و همش به فكر طلاقم مشاوره رفتم حتي باهم ولي نتيجه نداده همش به فكر خودشه كه چي برا خودش بخره چطوري خوش بگذرونه تو خونه باشه و فيلم و اينترنت و سرگرميهاي ديگه خانواده بي تفاوتي هم داره كه خيلي دعوايي و بي ادبن خونه ماله منه و كار ثابت دارم كه با سختي فراوان صاحب آن شدم خسته ام حتي حال ندارم كه فكر كنم چه جوري مشكلم و حل كنم البته مطالب تالار كه آمورنده و كلي بودن رو خيلي خوندم و يه چيزايي ياد گرفتم . اون خيلي بي فكره و اصلا آينده براش مهم نيست هيچي براش مهم نيست خواهش مي كنم كمكم كنيد . پدر و مادرش خيلي به من بي احترامي كردن حتي بهم تهمت دزدي زدن كه اين قضيه باعث شده كه ديگه باهاشون ارتباط ندارم خدارو شكر.ما به غير از مسائل مالي و بي مسئوليتيش تقريبا اگر به اينها فكر نكنيم با هم خوبيم نمي تونم بگم عشق يا دوست داشتن اما رابطه عشقولانه باهم داريم دلمون تنگ ميشه بهم محبت مي كنه البته اين طوري نبود با مشاوره هاي زيادي كه رفتم تونستم اين مسائلو حل كنم ولي هنوز براي بي مسئوليتيش نتونستم كاري كنم و خسته ام كمكم كنيد لطفا ...

البته اينم بگم كه اون خيلي اشتباه ميكنه مثلا وام ميگيره از وام قسط و پرداخت ميكنه چون اوصولا بيكاره و يا كار درست و حسابي نداره وقتي بيكار بود رفت كامپيوترشو ارتقا داد با ماهي 100 هزار تومان كه بعد يه كار 300هزار توماني پيدا كرد كه 200قسط وام و 100 كامپيوتر هميشه يجوري برنامه ريزي ميكنه كه هيچي براش نمونه و از من ميگيره با وام 7 ميليون يه ماشين 6 ميليوني قديمي 20 سال پيش خريد كه وسايلاش نبود 1 ميليون رو خرج كرد و ماشين 6 ميليون رو4 تومان فروخت درو اقع همش ضرر ميده قبلا سمند داشت كه كه رو اونم 7 تا ضررداد چون قسط داشت به خاطر دير كردش همش قرض مي كنه و پس نميده به همه فاميلشون بده كار از 10 تومان بگير تار 300 هزار و 1 ميليون وسايل بيهوده ميخره مثلا كلكسيون ماشين اسباب بازي واي وقتي دارم اينها رو مي نويسم داغون مي شم پيش يه مثال كوچيك ميزنم مثلا 12000تومان از مادرش قرض كرده ماشينش بنزين نداره پول نداره ميره فيلم ميخره پيش يه مشاور رفتم وقتي براش تعريف كردم بهم گفت بتوچه تو چرا حرث مي خوري رهاش كن فكر كن دوست پسرته بنظر شما واقعا بايد اين كارو بكنم نمي دونم اما نمي شه سنم رفته بالا دلم بچه مي خواد اما نمي تونم تو اين شرايط بچه دار شم قاطي كردم كمكم كنيد .

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

RE: با همسر بي مسئوليت و بي تفاوتم چه كنم

سلام،

شاید این تاپیک ها تا حدی کمکتان کنند:

http://www.hamdardi.net/thread-16478.html
    http://www.hamdardi.net/thread-9956.html
    http://www.hamdardi.net/thread-5927-page-1.html

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

اين لينك براي عدم مسئولي ايشان نيست . لطفا با دقت مطالعه كنيد

http://www.hamdardi.net/thread-9560.html

4. کاربر روبرو از پست مفید ani تشکرکرده است .

ani (شنبه 07 آبان 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

با سلام و تشكر اين تاپيك ها رو قبلا خوانده بودم من مي خواستم بدونم واقعا ميشه اين آدمها رو درست كرد يا نه و آيا ادامه دادن اين زندگي ارزش داره ؟
    يا اگه تمومش كنم راحترم وقتي خودم و با اين جريان تموم شده حس مي كنم احساس خوبي دارم و سبكي مي كنم و انگار يه بار سنگين از رو دوشم برداشته شده .نمي دونم چيكار كنم لطفا واضح تر كمكم كنيد .
    در مورد اين تاپيك ها پايد بگم درست كارهامون مردانه است و جاي يه مرد رو شايد گرفتيم ولي اگر من انجام ندم خوب اون اين كارو نمي كنه بار ها امتحان كردم تازه من كه از اول سر كار نمي رفتم انقدر طول داد كه من مجبور شدم سر كار برم من اصلا دوست نداشتم سر كار برم .مثلا 2 ماه تموم كه تو خونه خوابيده بود منم هيچ كاري نكردم نه بهش پول دادم و نه چيزي خريدم اما اصلا انگار نه انگار نباشه نمي خوره باشه ميخوره مي گفتم ندارم و قسط دارم چطور من يه زن بتونم تو اين 7 سال كار پيدا كنم پول جمع كنم خونه بخرم و باز هم جمع كنم وسيله بخرم ولي اون نمي تونه چون نمي خواد خلاصه آخر اون 2 ماه بلاخره مجبور شدم ( چون خونه مال من بود ) از خونه بندازمش بيرون تقريبا 50 روز بدون هيچ ارتباطي بوديم فقط با مادرم حرف ميزد و التماس مي كرد تا يه كار پيدا كرد و من برگشتم كارش شيفتيه و ساعت خالي داره و حقوق خيلي كم اما حاظر نيست تلاش كنه چون بازم پول تو جيب خودشو نداره و كاري هم براش نمي كنه واقعا اين جور ادما تغيير مي كنن نمي دونم ؟ [align=justify]

6. کاربر روبرو از پست مفید جان سخت تشکرکرده است .

جان سخت (چهارشنبه 11 آبان 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

سلام به دوستان عزيز
    چرا هيچ كس با من حرف نميزنه مدير همدردي خواهش مي كنم كمكم كنيد من مي خوام بدونم بمونم يا برم خواهش مي كنم يكي راهنمايي كنه لطفا...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

دوست عزیز بهتره قبل از هر نوع تصمیمگیری به چند نکته کاملا واقف باشید:
    1.اصولا آدمها تغییر ناپذیرند مگر تحت شرایط خاص.(بی مسئولیتی اگر در فردی نهادینه شده باشه و طی 7 سال زندگی مشترک به همون روال ادامه داده باشه رفتاریه که تغییرش بسیار دشوار و زمانبره و در درجه اول خود فرد باید تصمیم به این تغییر بگیره نه اطرافیان)
    2.من به شخصه ازبررسی زندگی آدمهایی که با همسرشون این مشکلوداشتن جند نتیجه گرفتم:1.فرد بی مسئولیتی طرف مقابل رو میپذیره و عملا در این مورد کوتاه میاد و به زندگیش ادامه میده. 2.بی مسئولیتی طرف مقابل رو نمیپذیره و هر روز این مشکلو به انحا مختلف بیان میکنه(با آرامش با دعوا با تهدبد با قهر و ...) اما کماکان به زندگی مشترکش ادامه میده 3.سعی میکنه نقاط ضعف خودشو که این رفتار رو در فرد مقابل تشدید کرده شناسایی کنه و رفته رفته با رفع نقاط ضعف خودش به طور غیر مستقیم از شدت بی مسئولیتی طرف مقابل کم کنه(نا گفته نماند من هیچ جایی ندیدم که بگن اون فرد کاملا مسئولیت پذیر شده اما تا حدودی بهتر شده) 4.صبر و تحملش تموم شده و جدا میشه.
    حالا شما ببینید کدام برخورد براتون راحت تره و مفید تره!
    یک نتیجه ی شخصی دیگه ای هم که من گرفتم اینه(البته شایدم درست نباشه) مشکلات بسته به زاویه ی دید ما تغییر حجم و اندازه میدن.مثلا من اگر فقط روی بد اخلاقی همسرم زوم کنم چیز دیگه ای از زندگی نمیفهمم الا بد اخلاقی همسرم اما اگر به جای اون روی خودم و تواناییهام تمرکز کنم درهای جدیدی توی زندگیم باز میشه که با نیرویی که از اونا میگیرم میتونم برای مواجه با بد اخلاقی همسرم راهکارهای نو پیدا کنم.
    موندن یا رفتن بستگی به حودتون داره چون این زندگی شماست.
    موفق باشید.

9. 3 کاربر از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده اند .

یک زن امیدوار (جمعه 26 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

سلام خانم اميدوار از اينكه به من توجه كرديد متشكرم از نظراتتون واقعا استفاده كردم خيلي ممنون به قول مدير همدري هر انتخابي يه هزينه داره و بايد تصميم را بگيرم اما خيلي سخت و تنها نمي شه اگر هر كس نظري داره لطفا كمكم كنه كه پله پله جلو برم ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

سلام چرا كسي بامن حرف نمي زنه خواهش مي كنم كمكم كنيد من تاپيك هاي ديگه رو خوندم و نت برداري كردم اما درباره اشتباهات همسرم نميدونم چيكار كنم مثلا اينكه ازپولش چطوري استفاده كنه و هدر نده ازش خواستم ماشينشو بفروشه پرايد بخره كه بتونه اوقات بيكاريش بره آژانس كار كنه اون كارو كرد ولي چند روز بيشتر نبود و حالا همش ميگه از پرايد بدم مي آد و ميخواد بنز مدل هاي قديمي بخره هر روز ميره تو اينترنت و ميگه اينو بخريم اونو بخريم رو اعصابمه نمي دونم چيكاركنم منم مخالفت مي كنم نمي دونم كارم درست يانه آخه خرج پرايد كمتر و مصرفش و من بهش مي گم بزار يه كار بهتر پيدار كني با درامد بيشتر بعد ماشينتو عوض كن كه خرجشو داشته باشي ميگه باشه اما دوباره روز بعد همون حرفها رو ميزنه بخريم يا نه اعصابمو خورد كرده جايي كه كار ميكنه حقوقشو دير مي دن هيچي پول تو جيبش نيست به من ميگه تو بده بعد از حقوقم بردار حتي شارژ گوشيشو نداره اما نمي ره در بياره خواهرش براش شارژ خريده .( اين هم بگم كه ماشين به نام من كرده ) مي گه دوباره به نام تو مي كنمش ولي من برام به نام بودن مهم نيست فقط مي خوام دوباره اشتباه نكنه و ضرر نده نمي دونم چجوري حاليش كنم خواهش مي كنم كمكم كنيد حداقل باهام همدردي كنيد خانم اميدوار آقاي حامد 65 لطفا راهنمايي كنيد ... لطفا لطفا لطفا بقيه دوستان هم باهام حرف بزنند لطفا ...

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

تا به حال ازش خواستید که با هم پیش یک مشاور بروید؟
    خودتون تا به حال رفتید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    393

تشکرشده 401 در 117 پست

Array

سلام ممنون كه توجه كرديد .
    به رفتم پيش مشاور از وقتي كه ازدواج كردم و عقد بودم همش پيش مشاور بودم انواع اقسام مشاورها ازمجاني گرفته تا 50 هزار توماني پيش آقاي قاسم زاده رفتم نمي دونم مشناسين يا نه خيلي معروفه من كلاس تي اي هم
    يكسال تمام رفتم و آخرين بار با هم ولي فقط يك بار پيش مشاور رفتيم كه در بالا هم گفتم مشاور جلوي اون به من حرفهاي بدي زد گفت خودت خرجو بده وقتي اون نمي تونه فكر كن دوست پسرته حالا كه داره كار مي كنه گفت احساسي كه بينتون هست حيفه كه طلاق بگيري و اينك اگر دو نفر هميدگرو دوست داشته باشند تو يه اتاق 9 متري با يه تخت مي تونن زندگي كنن چون من گقتم مي خوام زندگي پيشرفت داشته باشم خونمو بزرگ كنم و دلم بچه مي خواد و اون گفت بچه مي خواي چيكار مگه حتما بايد بايد بچه داشته باشي نمي دونم حرفاش چه معني داشت و چرا گفت اما ديگه نرفتيم پيشش ازش ناراحت شدم نمي دونم كارم درست بود يا نه اما نفهميدم هدفش از اين حرفها چي بود يه جوري حرف زد انگار كه من گناه كار بودم حتي بهم گفت بتوچه كه مثلا 12000تومان از مامانش گرفته و رفته فيلم خريده اخه مگه ميشه ... لطفا كمكم كنيد .

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)